Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
23.02.2018 10:10

GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie wzrósł do 3,2 pkt w lutym

Warszawa, 23.02.2018 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie ukształtował się w lutym br. na poziomie plus 3,2 wobec plus 0,8 pkt w poprzednim miesiącu, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Podziel się
Dodaj komentarz

"W lutym ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest nieznacznie korzystnie, lepiej niż w ostatnich czterech miesiącach i w analogicznym miesiącu ostatnich dziewięciu lat. W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 3,2 (przed miesiącem plus 0,8). Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,2% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 13%(przed miesiącem odpowiednio 14,9% i 14,1%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - czytamy w komunikacie.

Bieżący portfel zamówień oceniany jest niekorzystnie, podobnie jak w styczniu. Oceny dotyczące produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej są negatywne, w przypadku produkcji budowlano -montażowej gorsze od zgłaszanych w ostatnich dziesięciu miesiącach, a sytuacji finansowej - ostatnich ośmiu miesiącach, podał Urząd.

"Przewidywania dotyczące portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej są pozytywne, lepsze od oczekiwań formułowanych w analogicznym miesiącu ostatnich dziewięciu lat. Prognozy wskazują, że sytuacja finansowa może nie zmienić się. Rosną opóźnienia płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Przedsiębiorstwa budowlane przewidują zwiększenie zatrudnienia. Zapowiadany jest wzrost cen robót budowlano-montażowych" - czytamy dalej.

Spośród badanych podmiotów 30,7% (przed rokiem 27,7%) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Dyrektorzy tych przedsiębiorstw formułują nieznacznie korzystne prognozy dotyczące portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych, po raz pierwszy od lipca 2017 r., podał też GUS.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz