Notowania

budownictwo
25.06.2018 12:45

GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie wzrósł do +7,3 pkt w czerwcu

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie ukształtował się w czerwcu br. na poziomie plus 7,3 wobec plus 7,2 pkt w poprzednim miesiącu, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Podziel się
Dodaj komentarz

"W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 7,3 (przed miesiącem plus 7,2). Poprawę koniunktury sygnalizuje 17,0% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 9,7% (przed miesiącem odpowiednio 17,1% i 10%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - czytamy w komunikacie.

Utrzymują się pozytywne oceny portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej. Odpowiednie prognozy są mniej optymistyczne od przewidywań formułowanych w maju, podał Urząd.

"Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest pozytywnie po raz pierwszy od listopada 2008 r. Prognozy w tym zakresie są optymistyczne, zbliżone do formułowanych w maju. Opóźnienia płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe rosną podobnie jak przed miesiącem. Dyrektorzy przedsiębiorstw budowlanych planują zwiększenie zatrudnienia, zbliżone do zapowiadanego w maju. Przewidywany jest wzrost cen robót budowlano-montażowych, nieco bardziej znaczący od oczekiwanego przed miesiącem" - czytamy dalej.

"Spośród badanych podmiotów 32,0% (przed rokiem 30,5%) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Dyrektorzy tych przedsiębiorstw formułują lepsze niż w analogicznym miesiącu ostatnich sześciu lat prognozy dotyczące portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych" - podał Urząd.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz