Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
23.08.2017 09:03

Haitong Bank obniżył rekomendację Budimeksu do 'sprzedaj', cenę do 200 zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Haitong Bank obniżyli rekomendację Budimeksu do "sprzedaj" z "neutralnie", a cenę docelową o 4% do 200 zł, wynika z raportu datowanego na 22 sierpnia.

"Haitong Bank w raporcie z 22 sierpnia obniża rekomendację dla spółki Budimex do 'sprzedaj' z 'neutralnie' i cenę docelową o 4% do 200 zł, co oznacza 14-procentowy potencjał spadkowy. Po 1-20-procentowym podwyższeniu szacunków dotyczących zysku netto spółki na lata 2017-19, Cezary Bernatek z Haitong Bank prognozuje obecnie, że wzrośnie on jedynie nieznacznie w tym roku. Jednocześnie analityk oczekuje, że w latach 2018-19 dojdzie do wyraźnego spadku w ujęciu r/r, co prezentuje się mało imponująco na tle prognozowanej dynamiki zysku netto niektórych konkurentów Budimex notowanych na GPW (w oparciu o konsensus prognoz Bloomberga)" - czytamy w raporcie.

Dodatkowo Haitong Bank spodziewa się, że zyski firmy będą nadal spadać w latach 2020-23 (analitycy obniżyli swoje poprzednie szacunki dla tego okresu). Co więcej, choć analitycy Haitong Bank oczekują, że Budimex będzie w kolejnych latach nadal oferował jedną z najatrakcyjniejszych dywidend w swojej klasie dzięki komfortowej sytuacji płynnościowej, uważają jednak, że czynnik ten jest już z nawiązką uwzględniony w cenie akcji. Przy prognozowanym wskaźniku C/Z na rok 2018 na poziomie 16,4-krotności, firma jest notowana z 43-procentową premią w stosunku do lokalnych podmiotów porównywalnych, podano także.

"Zdaniem Cezarego Bernatka, ostrzejsza niż bazowo zakładana konkurencja cenowa w przetargach na zamówienia publiczne w infrastrukturze i silniejsza od oczekiwanej presja na koszty pracy to, na tym etapie, kluczowe zagrożenia dla profilu inwestycyjnego firmy" - czytamy dalej.

We wtorek na zamknięciu za akcję Budimeksu płacono 230,85 zł.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz