Notowania

finanse
15.11.2018 12:35

Hardt z RPP: Obniżka stóp potencjalnie negatywna dla stabilności sektora finans.

W Polsce jednym z argumentów przeciwko hipotetycznej obniżce stóp procentowych jest jej potencjalnie negatywny wpływ na stabilność sektora finansowego, poinformował członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Łukasz Hardt.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W Polsce jednym z argumentów przeciwko hipotetycznej obniżce stóp procentowych jest to, że mogłoby to potencjalnie wpłynąć negatywnie na stabilność sektora finansowego" - powiedział Hardt podczas panelu podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.

"W świetle osłabienia gospodarczego, które jest także prognozowane przez analityków NBP, to może polityka fiskalna powinna stymulować wzrost. Uważam, że potrzebna jest koordynacja polityki monetarnej i fiskalnej" - powiedział także Hardt.

Podkreślił też, że jest przeciwnikiem niekonwencjonalnych metod działania. "Jest to niepotrzebne, bo system finansowy jest silny i obecnie odporny na działania zewnętrzne" - wskazał.

Według niego, trwają m.in. rozważania dotyczące np. bonów pieniężnych - "czy powinny one być dłuższe, a jeśli dłuższe, to czy powinny mieć zniesiony podatek".

Hardt uważa także, że po ostatnim kryzysie gospodarczym policy mix należy rozumieć znacznie szerzej niż do tej pory.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

SepOddam w wyborach głos na tego co obnizy mi stopy procentowe :) Czas start!

Rozwiń komentarze (1)