Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

GPW usuwa Hawe z listy spółek giełdowych. Akcje od czerwca wykluczone z obrotu

5
Podziel się:

To efekt m.in. braku publikacji sprawozdań finansowych.

Historia Hawe na giełdzie sięga lutego 2007 roku.
Historia Hawe na giełdzie sięga lutego 2007 roku. (Michał Dyjuk/Reporter)
bEKhWApx

Skończyła się cierpliwość władz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zdecydowano o wykluczeniu akcji Hawe z obrotu giełdowego z dniem 2 czerwca. To efekt m.in. braku publikacji sprawozdań finansowych.

Giełda przypomniała, że decyzja o wykluczeniu Hawe z grona giełdowych spółek zapadła już pod koniec marca tego roku. Teraz potwierdziła swoje stanowisko, precyzując, że piątek będzie ostatnim dniem, gdy Hawe widnieje na liście uczestników obrotu akcjami.

Co ważne, jest to od dawna tylko obecność, bo aktywnego obrotu papierami Hawe nie ma od połowy ubiegłego roku. Skąd problemy Hawe? Giełda jak i Komisja Nadzoru Finansowego zawieszeniem, a teraz usunięciem z obrotu, ukarały firmę za niewypełnianie obowiązków informacyjnych. Przede wszystkim chodzi o brak publikacji raportów finansowych.

bEKhWApz

"Podmioty takie zagrażają bezpieczeństwu obrotu i prawidłowemu funkcjonowaniu rynku kapitałowego. Zastosowanie sankcji ma również na celu ochronę inwestorów przed inwestowaniem w papiery wartościowe podmiotów rażąco naruszających przepisy prawa" - wskazywała KNF.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Prawie miesiąc po nałożeniu kary zarząd Hawe odpowiedział na najważniejsze zarzuty, zrzucając całą odpowiedzialność na zarządcę, który prowadzi postępowanie restrukturyzacyjne w firmie. Wobec niego złożony został także pozew o zapłatę równowartości zasądzonej przez KNF kary.

bEKhWApF

Historia Hawe na giełdzie sięga lutego 2007 roku. Wtedy spółka zadebiutowała na rynku. Na początku jej akcje kosztowały po około 80 zł. Teraz jedna sztuka warta jest około 30 groszy. A przynajmniej na tyle były wyceniane przez giełdę przed zawieszeniem handlu.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKhWAqa
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
ja
3 lata temu
Nasza giełda faluje, ale patrząc na ostatnie 10 lat to drepcze w miejscu. A w USA hossa na całego. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce „Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie”? Niedawno ładnie system z tej ksią.ż ki dał zarobić – ponad 20% i uchronił przed ostatnimi spadkami.
Roti
3 lata temu
Chory patologiczny kraj!!! Ale co się dziwić skoro hasłem rządzących jest patologia+, gdzie jest szeryf ziobro, na jego oczach mamy kolejny przekręt po geetbacku i nic cisza, a dlaczego bo tu swoi biznes mają!!!
nick
3 lata temu
Paluchowski jescze na wolności???? Kasa przeszła przez Gibraltar, ARP 80 mln straty a Paluchowski jeszcze do sądu zarządce chce podać; ma taki sam tupet jak Kąkolewski i tak samo skończą, jak Modoff
bEKhWAqb
Observer
3 lata temu
A mydlana opera z GetBack? I ta lutowa nagroda GPW za „Optymalne wykorzystanie możliwości rynków prowadzonych przez GPW” :D Spółka nadal nie opublikowała raportu za 2017. Na naszych oczach GPW traci renomę budowaną z trudem przez ostatnie 27 lat.
opolanin
3 lata temu
[cytat] GPW usuwa Hawe z listy spółek giełdowych. Akcje od czerwca wykluczone z obrotu To jest fakt ale jest pytanie o odpowiedzialność i to karną za straty inwestorów na GPW - kto za to odpowie - jeżeli nikt to znaczy należy rozumieć, że mamy do czynienia nie z giełdą tylko z najzwyklejszą szulernią ???