Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hawe Telekom złożył w sądzie spis wierzytelności

0
Podziel się:

Hawe Telekom złożył w sądzie spis wierzytelności będących przedmiotem postępowania restrukturyzacyjnego.

Hawe Telekom złożył w sądzie spis wierzytelności
(Paweł Kozioł/Reporter)

Hawe Telekom złożył w sądzie spis wierzytelności będących przedmiotem postępowania restrukturyzacyjnego, podała spółka.

"Zarząd spółki złożył w sądzie spis wierzytelności, będących przedmiotem postępowania restrukturyzacyjnego w Hawe Telekom Sp. z o.o. Jest to kolejny, po powołaniu rady wierzycieli, istotny etap postępowania sanacyjnego" - czytamy w komunikacie.

- Wszelkie utrudnianie lub spowalnianie restrukturyzacji, w ocenie zarządu jest działaniem na szkodę spółki, akcjonariuszy i wierzycieli - w tym skarbu państwa, który jest reprezentowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu - podał Paweł Paluchowski, prezes Hawe Telekom, Hawe i Mediatelu.

Fundamentalnym założeniem planu naprawczego, które spotkało się ze zrozumieniem wielu wierzycieli Hawe Telekom, jest spłata wszystkich wierzytelności z sukcesywnie generowanych przez spółkę przychodów, podkreślono w informacji.

"Na sprawną realizację kolejnych etapów postępowania ma istotny wpływ postawa i doświadczenie zarządcy sanacyjnego, którym w spółce jest kancelaria PMR Restrukturyzacje" - czytamy dalej.

Zarząd jest zdeterminowany do kontynuowania restrukturyzacji i uzyskania dla niej akceptacji rady oraz zgromadzenia wierzycieli. Prowadzone działania naprawcze zmierzają do uzdrowienia sytuacji w spółce, zapewnienia jej warunków do dalszego generowania przychodów, a w ciągu następnych kilku miesięcy do podejmowania nowych inwestycji, stwierdzono również.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

telekomunikacja
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)