Notowania

górnictwo
12-10-2018 (12:00)

HEG chce sfinalizować przejęcie podmiotu z 20 tys. klientów w IV kwartale

Hermes Energy Group (HEG) jest w trakcie dopinania przejęcia podmiotu z portfelem 20 tys. klientów. Spółka podtrzymuje plan pozyskiwania 50 tys. klientów rocznie, poinformował prezes Piotr Kasprzak.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy na etapie finalizowania kolejnego przejęcie - spółki z portfelem 20 tys. klientów. Zakończymy to przejęcie jeszcze w tym roku, w IV kwartale" - powiedział Kasprzak podczas konferencji prasowej.

HEG przejął niedawno spółkę Energy Match z portfelem 10 tys. klientów.

"Chcielibyśmy być największym sprzedawcą rozdrobnionym gazu ziemnego i energii elektrycznej i tę strategię sukcesywnie będziemy realizować" - dodał prezes.

"Na koniec roku będziemy mieli ok. 70 tys. klientów, czyli o 50 tys. więcej niż rok wcześniej. W następnym roku będziemy kontynuowali tę strategię, czyli będziemy chcieli pozyskać kolejne 50 tys. klientów" - powiedział także Kasprzak.

Obecnie HEG ma ok. 7% udziału w rynku gazu ziemnego.

W styczniu 2018 r. prezes mówił ISBnews, że HEG chce utrzymać obecną pozycję rynkową w dostawach gazu do odbiorców przemysłowych i zwiększać liczbę odbiorców detalicznych o 50 tys. w skali roku.

Hermes Energy Group to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. HEG oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą i dostawami gazu ziemnego, obrotem hurtowym, dyspozycją i bilansowaniem oraz consultingiem.

 

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz