Notowania

górnictwo
12.10.2018 12:24

HEG powoła spółkę HEG Midstream, która w ciągu 3 lat uruchomi wytwórnię LNG

HEG powoła do końca roku spółkę zależną HEG Midstream, która w ciągu trzech lat uruchomi wytwórnię LNG i planuje rozwój poprzez akwizycje, poinformowali przedstawiciele spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy w procesie korporacyjnym powoływania spółki w 100% zależnej HEG Midstream i to się wydarzy w ciągu miesiąca, najdalej dwóch, czyli do końca roku. Natomiast wytwórnia LNG została już pozyskania i jest w grupie HEG. Obecnie trwają prace nad finalnym kształtem jej połączenia z siecią gazową i wymaganych modyfikacji celem uruchomienia jej do 2021 r." - powiedział prezes Piotr Kasprzak podczas konferencji prasowej.

Członek rady nadzorczej HEG Wiesław Prugar podkreślił, że grupa szuka nowych rynków zbytu.

"Prowadzimy prace nad wytwórnią LNG, która w przyszłości będzie produkowała ok. 100 ton na dobę. Chcemy myśleć o początkach tej dystrybucji w oparciu o własne LNG i wchodzić w obszary niezgazyfikowane z dużym potencjałem na przyszłość" - zapowiedział.

Obecnie trwają prace nad modernizacją infrastruktury. Wytwórnia fizycznie jest wybudowana, natomiast wymaga pewnych modernizacji, budowy gazociągu.

"Szacujemy, że są to prace na okres 3 lat, być może uda się to zrobić wcześniej, ale znając polskie uwarunkowania regulacyjne, ten optymizm jest umiarkowany" - dodał Prugar.

Korzystając z obecnej sytuacji rynkowej, spółka będzie przyglądać się możliwościom akwizycji.

"Akwizycje pozwoliłyby nam w sposób nieorganiczny, skokowy zająć pozycję na skalę sprzedaży i możliwości finansowych grupy HEG" - powiedział także członek rady nadzorczej.

Wyjaśnił, że potencjalne akwizycje miałyby dotyczyć podmiotów zajmujących się dystrybucją gazu.

Hermes Energy Group to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. HEG oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą i dostawami gazu ziemnego, obrotem hurtowym, dyspozycją i bilansowaniem oraz consultingiem.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz