Notowania

hrs
30.07.2015 18:15

Herkules: To my przejęliśmy władzę nad PGMB Budopol

Wcześniej właściciel Corleonis Arkadiusz Ertel poinformował, że został wiodącym akcjonariuszem PGMB Budopol i rozważa wejście na giełdę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Warżawa/PAP)

Herkules przejął władzę w PGMB Budopol, powołał nową radę nadzorczą, która wybrała nowy zarząd tej spółki. Wcześniej właściciel Corleonis Arkadiusz Ertel poinformował, że został wiodącym akcjonariuszem PGMB Budopol i rozważa wejście na giełdę.

- Zgodnie z naszymi zapowiedziami na Walnym Zgromadzeniu doszło do odwołania dotychczasowej i powołania nowej rady nadzorczej Budopolu. Rada nadzorcza na pierwszym posiedzeniu dokonała zmian w zarządzie spółki - powiedział prezes Herkulesa Grzegorz Żółcik, cytowany w komunikacie.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Budopolu jest konsekwencją zwiększenia przez Herkulesa do ponad 50 proc. w mińskiej spółce, podano również. Na walnym został złożony również wniosek o zwołanie następnego WZA w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Budopolu.

- Wiemy, że kłopoty finansowe Budopolu mają znaczący wpływ na jego funkcjonowanie. Jako akcjonariusz większościowy chcielibyśmy pomóc spółce odzyskać równowagę i stabilność - zapowiedział prezes Herkulesa.

Żółcik jest przekonany, że przejęcie większościowego pakietu w Budopolu pozwoli Herkulesowi na rozszerzenie działalności na rynku żurawi wieżowych i zwiększy park dźwigów na wynajem z 200 do 270.

- Nasza ocena potencjału przychodowego i zyskowności Budopolu to 20 mln zł przychodów rocznie. Przy dobrym zarządzaniu i restrukturyzacji związanej z aktywami to około 2 mln zł zysku netto rocznie - oszacował Żółcik.

Zaznaczył też, że Herkules chce jak najszybciej konsolidować wyniki Budopolu.

- Wszystko zależy od bieżącej sytuacji. Nigdy nie kryliśmy i dalej nie kryjemy, że jest trochę wewnętrznej opozycji w akcjonariacie Budopolu. Liczymy jednak, że w tej sytuacji zwycięży rozsądek i dojdziemy do porozumienia, co wszystkim stronom przyniesie wiele korzyści - przekonuje prezes Herkulesa.

Wcześniej właściciel Corleonis Arkadiusz Ertel poinformował, że został wiodącym akcjonariuszem PGMB Budopol i rozważa połączenie sił obu firm, celem stworzenia jednego z rynkowych liderów. Jednocześnie rozważa dalszą konsolidację rynku i ofertę publiczną akcji w celu pozyskania środków dla współfinansowania dalszego rozwoju. Debiut na rynku głównym GPW mógłby nastąpić już w 2016 r.

Notowania tygodniowe akcji Herkulesa

W 2015 r. Herkules miał 124 mln zł przychodów i 9,42 mln zł zysku netto. Spółka wypłaci w tym roku po 6 gr dywidendy na akcję.

Herkules SA jest liderem na polskim rynku obsługi sprzętowej inwestycji i logistyki budowlanej. Zapewnia kompleksową i zoptymalizowaną ofertę w zakresie usług dźwigowo-transportowych oraz elementów zaplecza budowy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: hrs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz