Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hub Dubaj Internet City spotka się z polskimi innowatorami 24 i 27 IX

0
Podziel się:

Warszawa, 19.09.2018 (ISBnews) - Jeden z najdynamiczniej rozwijających się hubów technologicznych świata Dubai Internet City po raz pierwszy przyjeżdża do Polski, gdzie spotka się z lokalnymi graczami segmentu IT, zachęcając polskie firmy do wejścia do Dubaju. Spotkania z DIC odbędą się w Warszawie (24 września ) i Krakowie (27 września), podała Polska Agencja Inwestycja i Handlu (PAIH). Wizytę koordynuje biuro handlowe PAIH w Dubaju.

Hub Dubaj Internet City spotka się z polskimi innowatorami 24 i 27 IX
bFfiYVGZ

Według Faisala Hammouda, dyrektora Business Development Dubai Internet City (DIC) i Dubai Outsource City (DOC), Dubaj zyskuje na znaczeniu jako brama dla międzynarodowych firm do ekspansji w regionie. Należy też do jednych z najbardziej dynamicznie rozwijających się Emiratów.

"Ze względu na strategiczne położenie geograficzne, łatwość dostępu i wejścia możemy przewidzieć szybkie przyspieszenie rozwoju Dubaju w nadchodzących latach" - powiedział Hammoud, cytowany w komunikacie.

Jak zaznacza Moneer Faour, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Dubaju, przyjazd DIC odbywa się w czasie, gdy rośnie wymiana gospodarcza między Polską a ZEA.

bFfiYVHb

"Wartość obrotów handlowych przekroczyła już 1 mld USD. Odnotowujemy również większy ruch turystyczny. W ostatnim półroczu oba kierunki odwiedziło łącznie 70 tys. osób" - wskazał Faour.

Coraz większy potencjał do współpracy obustronnej stwarza sektor IT. W zeszłym roku polski rynek IT wyceniany był na 16,5 mld USD i wzrósł o 1,7% r/r, podkreśla PAIH.

"Polskie firmy to liczący się gracze na rynku twórców produktów IT usług ICT. Zyskaliśmy międzynarodową renomę solidnego kontrahenta dla sektora e-commerce, usług finansowych czy zdrowotnych. Rozwijamy niszowe oprogramowania dla branży kosmicznej, a także właśnie powstającego segmentu technologii kwantowych. Polskie rozwiązania IT coraz częściej znajdują klientów w Azji. Nad Zatokę Perską droga wiedzie poprzez Dubai Internet City (DIC) - jedyny taki hub innowacji na Bliskim Wschodzie" - powiedział wiceprezes PAIH Krzysztof Senger.

Zgodnie z danymi International Data Corporation, krajowy rynek IT w ZEA jest wart blisko 8 mld USD, a w latach 2017-2022 ma wzrastać o 5% rocznie.

bFfiYVHh

Dubaj jest na dobrej drodze, by stać się jednym z najmądrzejszych (ang. smart) i najbardziej innowacyjnych miast na świecie, uważa Hammoud. Dodał, że sektor technologii ZEA rozwija się prężnie, a Dubai Internet City jest głównym źródłem tego rozwoju.

"DIC jest bazą dla firm każdej wielkości - od wiodących międzynarodowych koncernów do lokalnych startupów. Kompleksowa infrastruktura naszego hubu i zintegrowany ekosystem pomagają przedsiębiorcom osiągnąć kolejne etapy wzrostu" - podsumował dyrektor DIC i DOC.

Jedną z polskich firm, która korzysta ze współpracy z DIC jest Comarch. "W tym roku Comarch obchodzi 25-lecie działalności. Jedno z pierwszych naszych biur za granicą otworzyliśmy właśnie w Dubaju. Od tamtej pory udało nam się pozyskać klientów, głównie z sektora publicznego - instytucje administracji centralnej i agendy rządowe. Przez cały ten czas Dubaj Internet City wspiera naszą ekspansję, pomagając w budowaniu z potencjalnymi partnerami. Potencjał hubu wykorzystują wszystkie przedsiębiorstwa, tworząc wyjątkowy ekosystem" - podkreślił business unit director Comarch Middle East Bartosz Demczuk.

Kluczowymi elementami wizyty Dubaj Internet City w Polsce będą bezpośrednie spotkania z firmami. Faour podkreślił, ze "zainteresowanie polskiego biznesu jest ogromne". Na oba spotkania - w Warszawie i Krakowie - zarejestrowano blisko 200 firm.

bFfiYVHi

Wśród uczestników znajdą się przede wszystkim polskie firmy technologiczne z obszarów cloud computing, Internet of Things (IoT), blockchain, EduTech, sztucznej inteligencji (artificial intelligence), augmented reality (AR), ICT hardware i software oraz nowoczesnych mediów. Będą im towarzyszyć przedstawiciele parków technologicznych, inkubatorów oraz środowiska akademickiego.

bFfiYVHC
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)