Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Przymusowy wykup akcji przez Boryszew. Notowania zawieszone

5
Podziel się:

Za jedną akcję Hutmena spółka płaci 5,31 zł. To zaledwie 1 gr więcej niż wynosi kurs giełdowy.

Przymusowy wykup akcji przez Boryszew. Notowania zawieszone
(Michał Dyjuk/Reporter)

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wstrzymał handel akcjami firmy Hutmen. To efekt ogłoszenia przez grupę Boryszew chęci przymusowego wykupienia ponad 2,5 mln akcji zawieszonej spółki.

Jedna z największych grup przemysłowych w Polsce ogłosiła w oficjalnym komunikacie przymusowy wkup wszystkich akcji posiadanych przez drobnych akcjonariuszy Hutmena. Mowa o dokładnie 2 mln 549 tys. 980, które stanowią 9,96 proc. wszystkich udziałów w spółce.

Dzięki tej transakcji Boryszew wraz z podmiotami zależnymi (Impexmetal, SPV Boryszew 3, SPV Impexmetal oraz Impex-Invest) stanie się właścicielem wszystkich udziałów. W tej chwili należy do niego 23 mln 46 tys. 290 akcji, stanowiących 90,04 proc. kapitału zakładowego.

Za jedną akcję Hutmena Boryszew płaci 5,31 zł. To zaledwie 1 gr więcej niż wynosi kurs giełdowy. W ostatnim półroczu notowania wahały się od 5 do 5,50 zł. Cała procedura potrwa do wtorku 17 stycznia. W tym dniu właściciele akcji objętych wykupem zostaną pozbawieni praw z akcji, co nastąpi w drodze zapisania tych akcji na rachunku papierów wartościowych Boryszew S.A. Wartość wszystkich akcji podlegających wykupowi wynosi 13,5 mln zł.

Hutmen jest jednym z największych producentów wyrobów z metali nieżelaznych w Polsce. W ofercie ma rury, pręty, płaskowniki i stopy odlewnicze. To też jedna z najstarszych spółek notowanych na giełdzie w Warszawie. Jest obecna na parkiecie od listopada 1997 roku.

Notowania akcji spółki Hutmen na warszawskiej giełdzie

Hutmen jest częścią grupy Boryszew - jednej z największych grup przemysłowych w Polsce z zakładami produkcyjnymi zlokalizowanych w 14 krajach na 4 kontynentach i zatrudniająca ponad 9 tys. pracowników. Grupa specjalizuje się m.in. w produkcji komponentów do produkcji samochodów. Jest znana także z produkcji płynu do chłodnic o nazwie "Borygo".

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Mirek
5 lata temu
Czy wykup aukcji nie jest po to aby zamknąć zakład i sprzedać grunt? Grunt w centrum Wrocławia jest wart jakieś 150 milionów. Po ostatnich publikacjach zyski Hutmenu( a nie Hutmena) spadły drastycznie. Po co właściciel ma czekać 100 lat na pieniądze z zysków jak można je mieć od razu. Szkoda tylko przemysłu i ludzi tam pracujących a z drugiej strony współczuję osobą mieszkajacym na przeciwko tego zakładu teraz przynajmniej będą tam bloki.
okradziony
5 lata temu
analityku od siedmiu bolesci celowo nie wspomniałeś że to rabunek w biały dziń ! wartość ksiegowa 1 akcji zlodzieja hutmena to prawie 10 zł !
okradziony
5 lata temu
wartość ksiegowa 1 akcji hutmena prawie 10 zł a oni chca kupic za 5.30 zl ! złodzieje spotkamy sie w sadzie ! pis gdzie jestes ?
ja
5 lata temu
Akcje? Jest wiele możliwości inwestowania, ale każda z nich niesie za sobą groźbę utraty przynajmniej części pieniędzy. Powinno się więc ryzykiem zarządzać i inwestować wg ścisłych zasad, które uchronią nas przed popełnianiem głupich błędów. Dlatego właśnie powstała książka „Jak stworzyc system transakcyjny do inwesstowania na giełdzie”. Trudno zarobić na spadającej giełdzie, ale dzięki temu systemowi nie odnotowałem strat
kpt.Sowa
5 lata temu
Autorowi proponuję powrót, co najmniej do gimnazjum, oj przepraszam, zlikwidowali, nie zdąży. No to do podstawówki, gdzie mu wytłumaczą różnicę między Hutmenem i Supermenem, zarówno w istocie rzeczy jak i w odmianie nazwy.