Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Immofinanz kupił 8 obiektów handlowych za 79 mln euro

0
Podziel się:
Immofinanz kupił 8 obiektów handlowych za 79 mln euro

Immofinanz kupił 8 nowych lokalizacji na Słowacji i Węgrzech, poinformowała spółka. Cena nabycia tych nieruchomości wynosi ok. 79 mln euro, podano również.

"Przejęcia te stanowią doskonałe uzupełnienie dla naszego portfela Stop Shop na Słowacji i Węgrzech. Dobre lokalizacje, z sukcesem prowadzana działalność we wszystkich z tych obiektów, korzystne lokalne otoczenie konkurencyjne i sprawdzony, wartościowy mix najemców, to czynniki które zdecydowały o skorzystaniu przez nas z tej szansy inwestycyjne. Naszym celem jest zwiększenie liczby Stop Shop-ów do ponad 100 w ciągu najbliższych lat, poprzez naszą działalność deweloperską ale również dalsze przejęcia " - powiedział prezes Oliver Schumy, cytowany w komunikacie.

Nowo nabyte parki handlowe są wynajęte w ok. 98% i generują roczne dochody z najmu w wysokości ok. 6,6 mln euro. Transakcje zostaną zamknięte w kilku etapach, prawdopodobnie pod koniec pierwszego kwartału 2017 roku, podano również.

"W następstwie tego portfel Immofinanz będzie składał się z 66 parków handlowych w siedmiu krajach, z łącznie ok. 449 tys. m2. powierzchni najmu. Wartość księgowa tego portfela wyniesie ponad 600 mln euro. Kolejne obiekty typu Stop Shop są aktualnie w fazie przygotowania zarówno w Serbii jak i Polsce" - czytamy w komunikacie.

Każdy z ośmiu przejętych parków handlowych ma od 7 tys. m2 do 9,3 tys m2. powierzchni najmu, i charakteryzuje się atrakcyjną mieszanką najemców, takich jak: Deichmann, Takko, JYSK oraz C&A. Po sfinalizowaniu transakcji obiekty zostaną przebrandowane zgodnie z koncepcją Stop Shop, podano również.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)