Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ipx
25.08.2015 18:48

Impexmetal chce przejąć Alchemię. W trzy lata

Rada nadzorcza Impexmetalu zaakceptowała zamiar zwiększania udziału w kapitale Alchemii do osiągnięcia poziomu 51 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Impexmetal)
Małgorzata Iwanejko, prezes Impexmetal

Rada nadzorcza Impexmetalu zaakceptowała zamiar zwiększania udziału w kapitale zakładowym spółki Alchemia do osiągnięcia poziomu 51 proc. kapitału zakładowego w perspektywie 3 kolejnych lat, z obecnych 20,75 proc., podała spółka.

Założeniem strategicznym Impexmetalu jest stworzenie silnej grupy kapitałowej o przychodach powyżej 4 mld zł rocznie.

"Zarząd Impexmetal S.A., biorąc pod uwagę potencjał i podobieństwa obu grup kapitałowych, działających w sektorze hutnictwa i przetwórstwa metali oraz potrzebę koordynacji działań dotyczących rozwoju działalności handlowej i rozwoju na nowych perspektywicznych rynkach, postanowił zwiększyć posiadany pakiet akcji Alchemia S.A. w celu uzyskania pozycji dominującej w tej spółce zgodnie z powyżej przedstawioną strategią działania" - czytamy w komunikacie.

Na dzień 25 sierpnia 2015 roku spółka Impexmetal posiada 20,75 proc. akcji spółki Alchemia S.A. (41,5 mln sztuk akcji) uprawniających do 41,5 mln głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Notowania tygodniowe akcji Impexmetal i Alchemia

Grupa Alchemii koncentruje się na działalności związanej z produkcją stali. Działalność operacyjna jest skupiona w spółkach zależnych. Spółka-matka zajmuje się handlem.

Impexmetal działa głównie w branży metali nieżelaznych. Spółka od połowy lat 70-tych przeprowadza transakcje na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME), a pod koniec lat 80-tych poszerzyła swoją działalność o produkty stalowe. W skład grupy kapitałowej Impexmetal wchodzi ok. 70 firm, krajowych i zagranicznych. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: ipx, alc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz