Notowania

ing
11.02.2015 13:10

ING BSK powtórzenie wyników będzie dużym sukcesem

Sektor bankowy spowolni. ING BSK przyrost liczby kredytów opłacił wyższym ryzykiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Małgorzata Kołakowska, prezes ING BSK

Powtórzenie przez ING BSK w 2015 r. wyników z 2014 r. będzie dużym wyzwaniem - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku.

- _ Dużym wyzwaniem byłoby uzyskanie podobnych poziomów, istotnie zmienia się otocznie _ - powiedziała Kołakowska.

W całym 2014 roku zysk netto grupy ING wyniósł 1,04 mld zł, czyli wzrósł 8 proc. rdr. Wskaźnik ROE wynosi 11,1 proc.

ING Bank Śląski ocenia, że w 2015 roku jego koszty ryzyka będą wyższe niż w 2014 roku i wyniosą około 70 pb - poinformował Mirosław Boda, wiceprezes banku.

- _ Nasze średnioroczne koszty ryzyka powinny być na poziomie około 70 pb _ - powiedział na konferencji Boda. - _ Rośniemy bardzo szybko w kredytach, zbliżamy się do średniej jakości portfela na rynku _ - dodał.

W VI kwartale 2014 r. koszty ryzyka wyniosły 58 pb, podczas gdy w III kwartale 46 pb. Skumulowane koszty ryzyka pod koniec 2014 roku wynosiły 49 pb. Wiceprezes poinformował, że wzrost ten spowodowany był zmianą modeli.

ING Bank Śląski nie wyklucza, że w 2015 roku wyjdzie na rynek z emisją kolejnej transzy obligacji - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku.

- _ To dla nas źródło dywersyfikacji środków finansowania, nie wykluczamy że wyjdziemy z kolejną transzą obligacji na rynek _ - powiedziała Kołakowska.

W grudniu bank wyemitował 5-letnie obligacje o łącznej wartości 300 mln zł. Bank ustanowił program emisji własnych dłużnych papierów wartościowych w kwietniu 2012 r. Łączna wartość programu wynosi 5 mld zł.

Notowania dzienne ING BSK

Tagi: ing, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz