Notowania

budownictwo
10.10.2018 14:53

Inpro wyemitowało obligacje o łącznej wartości nom. do 25 mln zł

Inpro przeprowadził emisję 3-letnich obligacji, zabezpieczonych, na okaziciela, o łącznej wartości nominalnej do 25 mln zł, podała spółka w komunikacie.  

Podziel się
Dodaj komentarz

"Obligacje są oprocentowane według stopy procentowej równej stawce WIBOR 6M dla depozytów 6-miesięcznych powiększonej o marżę. Odsetki będą płatne w okresach 6 miesięcznych. Termin wykupu obligacji to 10 czerwca 2021 r." - czytamy w komunikacie.

Spółka podała także, że obligacje zostały zarejestrowano w systemie Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych pod kodem PLINPRO00049, w liczbie 25 000 sztuk, o nominalnej wartości 1 000 zł każda obligacja i łącznej wartości nominalnej do 25 mln zł.

Wcześniej pod koniec września, spółka podała, że celem emisji jest przeznaczenie środków na bieżącą działalność grupy emitenta, w szczególności na zakup gruntów oraz realizację budowy projektów deweloperskich i, że będzie ubiegać się o wprowadzenie obligacji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst.

Firma Inpro działa na rynku trójmiejskim. W ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Jest notowana na GPW od 2011 r. Przedsprzedaż (w rozumieniu zawartych umów przedwstępnych sprzedaży netto) Inpro wyniosła 739 szt. w 2017 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz