Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Introl wypłaci dywidendę w dwóch transzach

0
Podziel się:

Spółka od lat dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. W tym roku wypłaci około 12 mln zł.

Wiesław Kapral, założyciel Grupy Introl
Wiesław Kapral, założyciel Grupy Introl (Introl S.A.)
bEKgAabV

Introl rekomenduje wypłatę prawie 12 mln zł na dywidendę, co daje wypłatę w wysokości łącznej 45 groszy na akcję - podała spółka.

"Jednocześnie zarząd zarekomendował wypłatę dywidendy w dwóch transzach. Pierwsza transza obejmowałaby kwotę 6 126 924 zł (tj. 23 grosze na akcję) i zostanie przedstawiona najbliższemu walnemu. (...) W drugiej połowie 2015 r. zarząd zamierza zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie celem podjęcia uchwały w sprawie wypłaty drugiej transzy dywidendy w kwocie 5 860 536 zł (tj. 22 grosze na akcję)" - czytamy w informacji spółki.

Zarząd zaproponował dla pierwszej transzy ustalenie dnia dywidendy na 17 czerwca, a dnia wypłaty dywidendy na 2 lipca. Wypłata drugiej transzy miałaby nastąpić ze środków przekazanych na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy w przyszłych okresach.

bEKgAabX

Kurs akcji spółki Introl w ostatnich trzech miesiącach

"Zarząd proponuje podział wypłaty dywidendy na transze ze względu na fakt, iż obecnie grupa posiada duże zapotrzebowanie na środki pieniężne z uwagi na realizowane kontrakty oraz inwestycje w spółkach Limatherm i Limatherm Sensor. Nie jest natomiast intencją zarządu finansowanie wypłaty dywidendy środkami pochodzącymi z kredytu. Jednocześnie - zgodnie z prognozowanym cyklem realizacji kontraktów i fakturowania - w drugiej połowie roku spółka skumuluje znaczące rezerwy środków pieniężnych, które będzie mogła przeznaczyć na wypłatę dywidendy" - podano w informacji.

Grupa Introl oferuje usługi inżynierskie, realizując inwestycje w obszarach instalacji energetycznych, elektrycznych i mechanicznych, systemów automatyki przemysłowej, budownictwa komercyjnego i przemysłowego, systemów kontrolno-pomiarowych, rozwiązań technologicznych w ochronie środowiska i oprogramowania dla przemysłu.

bEKgAacy
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)