Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwestycja Portico Marina w Zegrzu uzyskała pozwolenie na budowę

0
Podziel się:
Inwestycja Portico Marina w Zegrzu uzyskała pozwolenie na budowę

Starostwo powiatowe w Legionowie udzieliło inwestorowi Portico Project Management zgody na budowę luksusowej inwestycji Portico Marina w Zegrzu, podała spółka. Apartamentowiec jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem nad Jeziorem Zegrzyńskim. Zakończenie budowy planowane jest na 2020 rok.

"Zgoda wydana przez starostwo to świetna informacja nie tylko dla nas jako inwestorów, ale także dla wszystkich osób zainteresowanych kupnem apartamentów nad Zegrzem. Decyzja z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój kolejnych faz projektu. W malowniczym otoczeniu Jeziora Zegrzyńskiego drzemie ogromny potencjał, dlatego wierzymy, że dzięki tej inwestycji będziemy mieli realny wpływ na rozwój i zwiększenie atrakcyjności całej okolicy" - powiedział wiceprezes Portico Project Management Steven Davis, cytowany w komunikacie.

Inwestycja Portico Marina to luksusowe apartamenty powstające na placu o powierzchni prawie 9 000 m2. Teren został kupiony przez inwestora w 2015 roku. Koncepcja i projekt butikowej zabudowy apartamentowca, w skład którego wejdzie ok. 100 mieszkań wraz z ogrodem, są zgodne z aktualnym projektem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Projekt przygotowany przez międzynarodowe biuro architektoniczne Broadway Malyan charakteryzuje się organiczną stylistyką wykończoną elementami drewnianymi i przeszklonymi elewacjami ukazującymi widok na Jezioro Zegrzyńskie, podano w materiale.

Jeszcze przed uzyskaniem zgody na budowę sprzedanych zostało 30% mieszkań, w tym najdroższy penthouse, podkreślił inwestor.

"Portico Marina to projekt wnoszący nową jakość nad Zegrzem, które położone jest niecałe 40 minut od Warszawy. Powoduje to duże zainteresowanie wśród inwestorów, którzy szukają komfortowego miejsca do wypoczynku nad wodą bez konieczności wyjazdu nad Bałtyk czy za granicę" - dodał Davis.

W najbliższym czasie ruszą pierwsze prace budowlane. Inwestor planuje oddanie budowy w 2020 roku.

Firma Portico Project Management powstała w 1999 roku. Specjalizuje się w inwestycjach handlowych, biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, jak i dotyczących budynków publicznych.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)