Notowania

budownictwo
17.11.2017 16:10

J.W. Construction wyemitował obligacje o wartości nom. 94 mln zł

J.W. Construction Holding wyemitował obligacje o łącznej wartości nominalnej 94 mln zł, poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Środki pozyskane z emisji obligacji przeznaczone zostaną na rozwój działalności spółki, w tym finansowanie wydatków związanych z przygotowaniem projektów deweloperskich oraz zakupem gruntów. Obligacje zostały zaoferowane inwestorom zgodnie z właściwymi przepisami prawa, w trybie emisji niepublicznej wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej" - czytamy w komunikacie.

Cena emisyjna odpowiada wartości nominalnej a oprocentowanie ustalone zostało w oparciu o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę dla inwestorów w wysokości 3% w skali roku, z końcowym terminem wykupu 16 listopada 2020 r., podano także.

Warunki emisji obligacji przewidują wprowadzenie ich do alternatywnego systemu obrotu prowadzonego przez ASO BondSpot lub ASO GPW.

Obligacje uprawniają obligatariuszy do otrzymania raty wykupu w wysokości 10 % wartości nominalnej w dniu 15 listopada 2018 r. oraz w wysokości 45 % w dniu 15 listopada 2019 r. Raty wykupu pomniejszają kwotę wykupu obligacji przypadającą do zapłaty w końcowym terminie wykupu, dodano.

J.W. Construction Holding to polski deweloper mieszkaniowy, notowany od 2007 r. na warszawskiej giełdzie. Oprócz realizowania projektów deweloperskich, firma zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz