Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

J.W. Construction wyraził pozytywne stanowisko ws. wezwania, cena jest godziwa

0
Podziel się:
J.W. Construction wyraził pozytywne stanowisko ws. wezwania, cena jest godziwa

Zarząd J.W. Construction Holding wyraził pozytywne stanowisko ws. ogłoszonego przez Józefa Wojciechowskiego wezwania do sprzedaży 30,24 mln akcji spółki po 4,7 zł/sztuka, a cenę uznał za godziwą, podała spółka.

"Zarząd emitenta [...] wyraża pozytywne stanowisko wobec ogłoszonego przez pana Józefa Wojciechowskiego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki. [...] Zarząd emitenta wskazuje, że podmiot wzywający wskazał, że zamierza podjąć działania mające na celu doprowadzenie do wzmocnienia sytuacji finansowej spółki oraz jej dalszego rozwoju. [...] Wzywający, wraz z podmiotem zależnym, jest jej głównym akcjonariuszem, ponadto zajmuje stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Tym samym należy sądzić, że rozwój spółki leży w interesie wzywającego" - czytamy w stanowisku.

Ponadto zarząd jest zdania, że dotychczasowa działalność oraz założone kierunki rozwoju spółki zostaną zachowane.

"Zarząd [...] wg swojej najlepszej wiedzy stwierdza, że zaproponowana w wezwaniu cena za jedną akcję spółki na poziomie 4,7 zł jest ceną godziwą" - czytamy także.

W styczniu Józef Wojciechowski wezwał do sprzedaży 30,24 mln akcji J.W. Construction po 4,7 zł. W wyniku wezwania, wzywający, jako podmiot nabywający, zamierza uzyskać 34,04% głosów na walnym zgromadzeniu spółki, czemu odpowiada 30 247 179 akcji.

Wzywający posiada obecnie łącznie 65,96% głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co stanowi 58 612 264 akcji spółki.

Wzywający oświadczył wtedy, że zamierza podjąć działania mające na celu doprowadzenie do wzmocnienia sytuacji finansowej spółki oraz jej dalszego rozwoju i że na chwilę obecną jego zamiarem jest utrzymanie akcji spółki w obrocie na rynku regulowanym GPW.

J.W. Construction Holding to polski deweloper mieszkaniowy, notowany od 2007 r. na warszawskiej giełdzie. Oprócz realizowania projektów deweloperskich, firma zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)