Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JP Morgan, Wells Fargo i Johnson&Johnson publikują wyniki

0
Podziel się:

Jeden z największych banków na świecie zarobił prawie 6 mld dolarów.

JP Morgan, Wells Fargo i Johnson&Johnson publikują wyniki
(peepo/iStockphoto)

Pierwsze duże amerykańskie spółki publikują wyniki finansowe. JP Morgan pochwalił się wzrostem zysków aż o 12 procent. Dużo gorzej wygląda sytuacja konkurenta z branży bankowości inwestycyjnej, czyli Wells Fargo oraz koncernu farmaceutyczno-kosmetycznego Johnson & Johnson.

Przychody JP Morgan wzrosły o 4 procent do 24,82 miliarda dolarów rok do roku. Przełożyło się to na 5,91 miliarda dolarów zysku. Prawie połowa pochodzi z działalności inwestycyjnej. Na jedną akcję przypadło 1,45 dolara zysku wobec prognozowanych przez analityków 1,41 dolara.

Nieco mniej zarobił jeden z głównych konkurentów JP Morgan, czyli Wells Fargo. Bank zyskał w pierwszym kwartale o 3 procent mniej niż rok wcześniej - 5,46 miliarda dolarów. W przeliczeniu na jedną akcję jest to 1,04 dolara. Oczekiwano zaś 98 centów. Przychody banku w tym samym czasie wzrosły o 3 procent do 21,3 miliarda dolarów.

Spadek zarówno przychodów ze sprzedaży jak i zysków zaliczył Johnson & Johnson. Jeden z największych koncernów farmaceutycznych i kosmetycznych miał w pierwszym kwartale spadek przychodów o 4,1 procent i zysku o 5,9 procent. Wyniosły one odpowiednio 17,4 miliarda i 4,42 miliarda dolarów. To i tak minimalnie więcej niż szacowali analitycy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)