Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW bez prezesa. Wciąż braki w zarządzie

0
Podziel się:

Na stanowisko wiceprezesa do spraw ekonomicznych został powołany Michał Kończak.

JSW bez prezesa. Wciąż braki w zarządzie
(JSW, mat. prasowe)

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała Michała Kończaka na stanowisko wiceprezesa do spraw ekonomicznych. Wciąż do obsadzenia jest fotel prezesa. Jego brak utrudnia spółce rozmowy w sprawie restrukturyzacji zadłużenia.

Oficjalnie Michał Kończak zostanie wiceprezesem 2 listopada. Uzupełni skład zarządu JSW ósmej kadencji. Dotychczasowy wiceprezes do spraw ekonomicznych Robert Kozłowski złożył rezygnację na początku września.

To nie koniec problemów kadrowych JSW. Spółka nadal funkcjonuje bez prezesa. W ubiegłym tygodniu zakończyło się postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko szefa spółki bez wyłonienia kandydata.

- Upływający czas i brak zdecydowanych działań restrukturyzacyjnych działają niekorzystnie na finanse spółki - komentuje Mariusz Puchałka, analityk ING Securities.

Ekspert zwraca uwagę na fakt, że nadal trwają rozmowy z bankami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia. Ostateczna umowa dotycząca dalszego finansowania ma zostać podpisana do 30 listopada.

- To prawdopodobnie powołany nowy wiceprezes do spraw ekonomicznych będzie prowadził negocjacje z bankami. W razie niepowodzenia rozmów JSW będzie musiała wykupić część obligacji od wszystkich obligatariuszy - uważa Mariusz Puchałka.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 roku w kopalniach grupy wydobyto 13,9 mln ton węgla.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)