Notowania

energetyka
09.06.2015 09:40

JSW i ARP chcą budować elektrociepłownie. Czekają na zgodę UOKiK

Na początku kwietnia ARP i JSW Koks podpisały list intencyjny w sprawie budowy elektrociepłowni w miejscowości Radlin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW/Dawid Lach)
Edward Szlęk, prezes JSW

Agencja Rozwoju Przemysłu i JSW Koks złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na powołanie spółki, która będzie budować elektrociepłownie.

Wniosek wpłynął do UOKiK 2 czerwca, sprawa jest w toku, podano na stronie internetowej urzędu.

"Planowana koncentracja polegać będzie na utworzeniu przez ARP i JSW Koks wspólnego przedsiębiorcy z siedzibą w Radlinie w formie spółki kapitałowej realizującej wspólny projekt inwestycyjny w obszarze energetyki przemysłowej, tj. polegający na budowie i późniejszej komercyjnej eksploatacji elektrociepłowni" - czytamy w komunikacie.

Na początku kwietnia ARP i JSW Koks podpisały list intencyjny w sprawie budowy elektrociepłowni w miejscowości Radlin. Wartość inwestycji wyniesie około 185 mln zł.

ARP jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, która zarządza specjalnymi strefami ekonomicznymi, portfelem kapitałowym w swoich spółkach portfelowych, wspomaga restrukturyzację przedsiębiorstw, prowadzi działania dotyczące wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw oraz wspierające innowacyjność.

JSW Koks należy do grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przedmiotem działalności JSW Koks jest wytwarzanie i sprzedaż oraz przetwarzanie koksu i związana z tym produkcja i sprzedaż produktów węglopochodnych.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz