Notowania

jsw
21.01.2015 08:35

JSW nie spełni części postulatów związkowców

Zarząd spółki w pełni utrzymał gwarancje zatrudnienia, o których mowa w porozumieniu zbiorowym z 5 maja 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jsw.pl)

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej z powodu trudnej sytuacji finansowej wypowiedział porozumienia zawarte z organizacjami związkowymi działającymi w spółce, chociaż utrzymał gwarancje zatrudnienia zawarte w porozumieniu zbiorowym z maja 2011 roku.

Zarząd JSW wypowiedział w całości porozumienia z 28 lutego 2011 roku z rokowań w sprawie sporu zbiorowego, z 8 listopada 2012 r. w sprawie sporu zbiorowego dotyczącego _ podwyższenia wysokości stawek płac zasadniczych o 7 procent, co zapewni wzrost płac w 2012 roku _ oraz częściowo porozumienie zbiorowe z 5 maja 2011 r., które dotyczą kwestii stosowania zasad wynagradzania i przyznawania innych świadczeń wynikających z wypowiedzianych zakładowych układów zbiorowych pracy i regulaminów. Zarząd JSW w pełni utrzymał gwarancje zatrudnienia, o których mowa w porozumieniu zbiorowym z 5 maja 2011 r.

_ - Powyższe działania mają na celu dostosowanie firmy do zmieniających się warunków rynkowych oraz podniesienie efektywności zarządzania, co wynika z konieczności zapewnienia przez Zarząd JSW prawidłowości funkcjonowania spółki. Trudna sytuacja finansowa spółki jest następstwem sytuacji ekonomicznej na rynku węgla oraz brakiem perspektyw polepszenia się tej sytuacji w dłuższym okresie czasu a także brakiem kompromisu pomiędzy spółką a związkami zawodowymi w zakresie czasowego zawieszenia bądź zaprzestania wypłacania niektórych składników wynagrodzenia _ - napisano w komunikacie.

Tagi: jsw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz