Notowania

górnictwo
23.09.2015 09:02

JSW nie wykupiła obligacji. Ale ciągle rozmawia z wierzycielami

Jastrzębska Spółka Węglowa nie wykupiła przedterminowo obligacji o wartości 26,26 mln zł i 12,95 mln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Jastrzębska Spółka Węglowa nie wykupiła przedterminowo obligacji o wartości 26,26 mln zł i 12,95 mln dolarów. Wykupu domagał się ING Bank Śląski.

"Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. (JSW) informuje, iż w związku z trwającymi intensywnie rozmowami z obligatariuszami, o których mowa poniżej, spółka nie wykupiła w dniu 22 września 2015 roku (który został wskazany przez Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski S.A. działającą jako agent ds. płatności jako termin wymagalnej płatności z tytułu wykupu) obligacji będących przedmiotem żądania ING Banku Śląskiego S.A. wcześniejszego wykupu posiadanych przez ING obligacji o łącznej wartości nominalnej 26 260 000 zł oraz o łącznej wartości nominalnej 12 950 000 USD" - czytamy w komunikacie JSW.

Spółka poinformowała jednocześnie, iż trwają intensywne rozmowy z PKO BP, Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), ING oraz PZU Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych BIS 1 jako obligatariuszami posiadającymi obligacje wyemitowane przez JSW na podstawie programu emisji ustanowionego umową programu emisji z dnia 30 lipca 2014 roku, dotyczące restrukturyzacji zadłużenia JSW, w tym zawarcia umowy typu standstill, która ma m.in. regulować kwestię warunków i terminów wykonania przysługującego każdemu z obligatariuszy prawa do żądania wcześniejszego wykupu posiadanych przez niego obligacji.

Kurs akcji JSW w ciągu ostatnich trzech miesięcy

Na początku września JSW informowała, że prowadzi rozmowy z ING oraz pozostałymi obligatariuszami o ustabilizowaniu sytuacji finansowej grupy JSW, w tym wstrzymaniu realizacji "opcji put" przez ING. Zarząd wystąpił do obligatariuszy z propozycją zawarcia w jak najkrótszym terminie umowy o współpracy, która obowiązywałaby do końca października.

Wcześniej ING skorzystał z "opcji put" na kwotę około 75 mln zł (26,26 mln zł i 12,95 mln USD plus należne odsetki). "Opcja put" może zostać zrealizowana przez ING Bank Śląski od 21 września, licząc 10 dni roboczych od dnia skutecznego doręczenia jej do agenta.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, jsw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz