Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

JSW opuści WIG20? Oto, kto może ją zastąpić

0
Podziel się:

Sprawdź, do jakich przetasowań może dojść w indeksach podczas ich najbliższej rewizji.

JSW opuści WIG20? Oto, kto może ją zastąpić
(JSW/materiały prasowe)

Podczas najbliższej marcowej rewizji indeksów w miejsce Kernela i JSW do listy uczestników indeksu WIG20 mogą dołączyć Energa i Cyfrowy Polsat - wynika z szacunków Macieja Marcinowskiego, analityka Trigon DM.

GPW stworzy listę rankingową na najbliższą, marcową rewizję indeksów bazując na cenach z 30 stycznia 2015. Jednak już teraz Trigon DM wskazuje na wyraźnie zarysowujące się potencjalne zmiany w warszawskich indeksach.

_ - Z dużym prawdopodobieństwem można już stwierdzić, że Energa i Cyfrowy Polsat wejdą do indeksu WIG20, zastępując Kernel i JSW. Ich wagi powinny wynieść odpowiednio 2,3 i 2,5 proc. _ - napisał Marcinowski w raporcie z 9 stycznia.

W jego opinii, bliski opuszczenia indeksu jest również Lotos (obecnie 25. pozycja w rankingu po uwzględnieniu nowej emisji, wystarczy że spadnie o jedną pozycję), a jego miejsce mogłaby zająć Enea. Synthos był do niedawna również wskazywany jago kandydat do opuszczenia WIG20, ale wysokie obroty na sesji 19 grudnia (0,6 mld zł) znacznie oddaliły tę perspektywę.

Omawiając potencjalne zmiany w składzie indeksu WIG30 analityk Trigon DM wskazał, że może mieć miejsce zamiana jednego z banków. Millennium lub GNB mają szansę zastąpić w tym indeksie ING lub Bank Handlowy.

_ - Zmiany cen tych banków, jak i pozostałych spółek do końca miesiąca, mogą jednak zapobiec jakimkolwiek zmianom, gdyż różnice w punktach rankingowych są niewielkie, a wszystko jest kwestią tylko jednej pozycji na liście. Z drugiej strony, w przypadku bardzo silnego relatywnego zachowania kursów Millennium i GNB może dojść do obu zmian jednocześnie _ - napisał Marcinowski.

Dodatkowo Trigon DM oczekuje, że Stalprodukt zastąpi Midasa w indeksie mWIG40. GPW powinna opublikować zmiany na najbliższą rewizję warszawskich indeksów 13 lutego 2015. Marcowa rewizja indeksów będzie miała miejsce na zamknięciu sesji w dniu 20 marca 2015 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)