Notowania

górnictwo
29.04.2016 12:17

JSW planuje nadal redukować gotówkowy koszt produkcji węgla w br.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zamierza nadal redukować jednostkowy gotówkowy koszt produkcji węgla (mining cash cost) w 2016 r., poinformował pełniący obowiązku wiceprezesa ds. ekonomicznych Robert Ostrowski.

W całym 2015 r. mining cash cost JSW wzrósł o 1,7% do 5 009,7 mln zł. Na wzrost miała wpływ rezerwa na II ratę 14. pensji, uzgodniona w porozumieniach ze stroną społeczną. Jednostkowy mining cash cost spadł o 13,1% do 307,1 zł, a w samym IV kw. wyniósł 283,6 zł.

"W IV kw. koszt był już poniżej średniej rocznej i mogę państwa zapewnić, że działania związane z redukcją kosztów i restrukturyzacją działalności w 2016 r. są kontynuowane i ten koszt będzie obniżany" - powiedział Ostrowski podczas konferencji prasowej.

Prezes Tomasz Gawlik potwierdził, że trend obniżania kosztu będzie kontynuowany i że został zachowany w pierwszych miesiącach br.

"Trend jest zachowany, będziecie mogli się o tym przekonać po publikacji wyników za I kw." - powiedział Gawlik.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz