Notowania

górnictwo
29.04.2016 11:58

JSW podała termin zakończenia wyprzedaży majątku

JSW planuje również zrealizować w tym roku inwestycje na poziomie podobnym do 1 056,6 mln zł zrealizowanych w 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW/Dawid Lach)

Jastrzębska Spółka Węglowa liczy na zamknięcie negocjacji w sprawie sprzedaży aktywów do końca czerwca w związku z terminem podpisania umowy restrukturyzacyjnej z obligatariuszami, poinformował prezes Tomasz Gawlik.

- Zakładamy, że finalizacja powinna nastąpić do końca czerwca. Jeśli zakończą się powodzeniem, to jest jeszcze kwestia zgód korporacyjnych - powiedział Gawlik podczas konferencji prasowej.

Dodał, że jest to istotne ze względu na termin podpisania umowy restrukturyzacyjnej z obligatariuszami, który zgodnie z umową standstill przypada na koniec czerwca.

Prezes nie wskazał, jaką kwotę spółka może uzyskać ze sprzedaży aktywów. - Jesteśmy na etapie due diligence przez partnerów rozmów i sporządzania wycen, o poziomach będziemy mogli mówić, gdy druga strona przedstawi wyceny. Dzisiaj mówienie o kwotach szacunkowych jest przedwczesne" - powiedział Gawlik.

W sprawie sprzedaży mniejszościowych pakietów akcji koksowni JSW rozmawia z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP), Funduszem Restrukturyzacji Przedsiębiorców i Towarzystwem Finansowym Silesia.

Inwestycje na tym samym poziomie

JSW planuje zrealizować w tym roku nakłady inwestycyjne na poziomie podobnym do 1 056,6 mln zł zrealizowanych w 2015 roku. - Jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne, to planujemy je utrzymać na tym poziomie, o którym mówiliśmy. Ten poziom jest capeksem optymalnym, który pozwala na realizację zadań inwestycyjnych - powiedział Gawlik podczas konferencji prasowej. Potwierdził, że chodzi o utrzymanie poziomu zrealizowanego w 2015 roku.

Wcześniej wskazywał, że JSW jest już wyposażona w najważniejsze urządzenia i sprzęt. - Teraz jest kwestia optymalnego, maksymalnego wykorzystania tego majątku, który mamy i załogi własnej - powiedział.

Na udziały w Spółce Energetycznej Jastrzębie (SEJ) JSW otrzymała wstępną ofertę i jest w trakcie negocjacji, powiedział także prezes.

Wczoraj JSW sprzedała na rzecz PGNiG Termika 100 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC) w Jastrzębiu Zdroju. Wartość transakcji wynosi 190,4 mln zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 roku.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, jsw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz