Notowania

JSW ma nowego prezesa. Rada nadzorcza powołała Daniela Ozona

Przez ostatnie blisko dziewięć miesięcy Jastrzębska Spółka Węglowa nie miała formalnie szefa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW)
Daniel Ozon prezesem JSW dziewiątej kadencji.

Przez blisko dziewięć miesięcy Jastrzębska Spółka Węglowa nie miała formalnie prezesa. W końcu rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu na to stanowisko Daniela Ozona. Przez ostatni miesiące pełnił od obowiązki szefa JSW.

Nowy prezes JSW od 4 sierpnia 2016 roku był członkiem rady nadzorczej w spółce. Rezygnację z członkostwa w tym gremium złożył w dniu powołania na szefa zarządu - informuje JSW.

Od marca tego roku Ozon i tak sprawował obowiązki prezesa, zastępując odwołanego prawie dziewięć miesięcy temu Tomasza Gawlika.

Były prezes w rozmowie z money.pl:

Daniel Ozon jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest specjalistą z zakresu doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw, bankowości (inwestycyjnej i korporacyjnej), fuzji, przejęć, restrukturyzacji finansowania i zarządzania wzrostem wartości.

Od 2014 roku współpracuje z EDF Trading London w zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu transakcji w zakresie handlu prądem, gazem na rynku polskim oraz na rynkach Europy Środkowej. Od 2011 roku był partnerem w Funduszu Carlson Private Equity Ltd, a chwilę wcześniej był współwłaścicielem domu brokerskiego Ventus Asset Management.

Daniel Ozon już wcześniej był związany z JSW. W latach 2006-2008 pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu, dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej. Koordynował wówczas m.in. projekt fuzji kopalni Budryk z JSW oraz prace nad strategią rozwoju.

W latach 2004-2006 współpracował z BBK Polska na stanowisku dyrektora. W latach 1999-2004 był zatrudniony w Banku Handlowym Citibank, gdzie kierował Działem Restrukturyzacji oraz Działem Finansów Handlowych.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej.

Tagi: górnictwo, jsw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2017

mazurOzon...no to powietrze nad śląskiem będzie czyste.

01-12-2017

Dasz borJolaln członek partii zjednoczonej proretariackej i sprawiedliwości żeby się żyło ludziom lepiej i jego rodzinie

01-12-2017

NIK=eNo tak, spółka potrzebuje więcej "tlenu", ale czy to musi być "ozon"

Rozwiń komentarze (5)