Notowania

górnictwo
29.04.2016 13:03

JSW stara się wykorzystać trendy na rynku spot w negocjacjach cenowych

Podziel się
Dodaj komentarz

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) liczy na wykorzystanie korzystnych trendów na rynku spotowym w negocjacjach cenowych z odbiorcami węgla, poinformował p.o. wiceprezesa ds. strategii Krzysztof Mysiak.

"Przez cały II kw. obowiązuje benchmark 84 USD/t i musimy w negocjacjach odnosić się do tego niego. Ceny spotowe odbiegają znacznie od tego, w ostatnich transakcjach sięgały nawet 101 USD/t, ale na australijski węgiel premium, a my takiego nie produkujemy. Odnosimy się do benchmarku 84 USD/t, natomiast staramy się w negocjacjach wykorzystywać pozytywne zjawiska na rynku" - powiedział Mysiak podczas konferencji prasowej.

Dodał, że część cen wynika wprost z formuł, ale tam, gdzie jest jeszcze przestrzeń do negocjacji, JSW stara się podnieść poziom cen.

Jednocześnie zaznaczył, że pomimo pewnych pozytywnych zjawisk, sytuacja na rynku węgla i koksu nie uległa dotychczas znaczącej zmianie.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz