Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW szuka prezesa i jego zastępcy

0
Podziel się:

Spółka po pierwszych sześciu miesiącach ma 624 mln zł straty.

JSW szuka prezesa i jego zastępcy
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW)
ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa oraz zastępcy prezesa ds. ekonomicznych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podała spółka na stronie internetowej.

"Pisemne zgłoszenia kandydatur na nw. stanowiska prezesa zarządu JSW oraz zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomicznych VIII kadencji należy złożyć w zaklejonej kopercie w terminie do dnia 14.10.2015 r. do godz. 14, w kancelarii głównej spółki lub przesłać pocztą" - czytamy w komunikacie.

Na początku września Robert Kozłowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomicznych spółki bez podania przyczyn.

Kilka dni wcześniej z funkcji prezesa JSW rezygnację złożył Edward Szlęk - z uwagi na stan zdrowia.

Rada nadzorcza JSW oddelegowała do składu zarządu Józefa Myrczka, który będzie pełnił obowiązki prezesa do czasu wyboru nowego. Z kolei za pion ekonomiczny - do czasu wyboru nowego zastępcy ds. finansowych - odpowiedzialny jest główny księgowy Dariusz Bernacki.

Wyniki roczne JSW z ostatnich 10 lat

Źródło: money.pl

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 roku. Jastrzębska Spółka Węglowa po pierwszych sześciu miesiącach ma 624 mln zł straty. To prawie dwukrotnie gorszy wynik niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)