Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
31.12.2018 08:56

JSW złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia Przedsiębiorstwa Budowy Szybów

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Przedsiębiorstwem Budowy Szybów (PBSz), podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 27 grudnia, sprawa jest w toku.

"Przedmiotem zgłoszenia jest planowane nabycie przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. 95,01% akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów S.A., a tym samym przejęcie kontroli przez JSW nad PBSz. Planowana koncentracja ma się dokonać w formie przejęcia kontroli, o której mowa w art., 13 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Zgłaszający jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i podmiotem dominującym w grupie kapitałowej JSW (GK JSW). GK JSW składa się z JSW i jej spółek zależnych zlokalizowanych na terenie Polski. Podstawowym przedmiotem działalności JSW jest wydobywanie, wzbogacania i sprzedaż węgla koksowego oraz sprzedaż koksu i węglopochodnych. GK JSW prowadzi działalność przede wszystkim na rynkach produktowych: węgla kamiennego koksowego, koksu, węgla kamiennego energetycznego oraz węglopochodnych.

PBSz prowadzi działalność na rynku specjalistycznych usług budownictwa podziemnego i świadczy usługi z zakresu budownictwa górniczego, podziemnego i związanego z nimi budownictwa przemysłowego.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-12-2018

BobbyKiedy JSW zapłaci emerytom z lat 2014-2018 za zaciskanie pasa i ratowanie spółki z zapaści ?

Rozwiń komentarze (1)