Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
20.03.2015 15:23

JSW zwiększy produkcję do 16,44 mln ton węgla w tym roku

Spółka spodziewa się, że koszt jednostkowy produkcji węgla będzie w tym roku mniejszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dominik Gajda/REPORTER)
Jarosław Zagórowski (po lewej) złożył rezygnację po strajkach w kopalni. <br> Do tego czasu jego obowiązki pełni<br> Jerzy Borecki, wiceprezes ds. technicznych (po prawej)

Spodziewamy się obniżenia kosztu produkcji. Na pewno dynamika wzrostu produkcji będzie czynnikiem spadku jednostkowego kosztu - powiedział wiceprezes ds. ekonomicznych Robert Kozłowski.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) szacuje całkowitą produkcję w tym roku na 16,44 mln ton (wobec 13,9 mln ton w ub.r.), pomimo efektów pożaru w kopalni Knurów-Szczygłowice, poinformował p.o. prezesa JSW Jerzy Borecki. Oczekuje też, że zmniejszy się jednostkowy koszt wydobycia.

- W efekcie ponownej analizy naszej zdolności wydobywczej zaktualizowaliśmy plan produkcji na 16,440 tys. ton - powiedział Borecki podczas konferencji prasowej. - Kopalnie JSW, poza KWK Knurów-Szcygłowice, powinny wykonać podobne wydobycie, jak przed strajkiem. W przypadku Knurowa-Szczygłowic nie da się tego zrobić z powodu pożaru, jaki wybuchł w czasie strajku - dodał p.o. prezesa.

Jak wyjaśnił, efektem pożaru było całkowite wyłączenie z produkcji jednej ze ścian w kopalni oraz opóźnienie w uruchomieniu nowo przygotowanej ściany, na której wydobycie miało się rozpocząć w II kwartale tego roku.

Spółka spodziewa się, że koszt jednostkowy produkcji węgla ulegnie w tym roku redukcji.

- Spodziewamy się obniżenia kosztu produkcji. Na pewno dynamika wzrostu produkcji będzie czynnikiem spadku jednostkowego kosztu - powiedział wiceprezes ds. ekonomicznych Robert Kozłowski.

Notowania JSW - 1 tydzień

W 2014 r. JSW wyprodukowała 13,9 mln ton węgla (w tym 9,9 mln ton węgla koksowego i 4,0 mln ton węgla do celów energetycznych). Jednostkowy koszt produkcji węgla wyniósł 353,22 zł/t.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: górnictwo, hutnictwo, jsw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz