Notowania

górnictwo
27.04.2016 09:14

JSW zwiększyła odpisy do 2,5 mld zł w 2015 roku

Dokonanie odpisów nie ma wpływu na bieżącą płynność finansową spółki i grupy kapitałowej JSW - podaje spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Wyniki testów przeprowadzonych przez Jastrzębską Spółkę Węglową wskazują na dodatkową utratę bilansowej wartości aktywów trwałych na poziomie 320 mln zł w segmencie "węgiel". Tym samym łączne odpisy aktywów węglowych w 2015 roku wyniosły 2,5 mld zł - podała spółka.

"Zakończone zostały prace nad testami na utratę wartości aktywów zgodnie z wymogami MSR 36. Wyniki testów przeprowadzonych przez JSW wskazują na dodatkową utratę bilansowej wartości aktywów trwałych na poziomie 320 mln zł w segmencie 'węgiel'. Tym samym łączne odpisy aktywów węglowych w 2015 roku wyniosły 2,5 mld zł" - podaje JSW.

Według JSW stosowne odpisy aktualizujące wartość aktywów zostaną uwzględnione w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym JSW za 2015 rok. Dokonanie odpisów nie ma wpływu na bieżącą płynność finansową spółki i grupy kapitałowej JSW.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz