Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Lotos ma nowego wiceprezesa. Transfer z Energi

Lotos ma nowego wiceprezesa. Transfer z Energi

Jarosław Wittstock przed Lotosem był w zarządze Energi. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Jarosław Wittstock przed Lotosem był w zarządze Energi.

Karuzela stanowisk w spółkach Skarbu Państwa trwa. Z Energi do Lotosu przeszedł Jarosław Wittstock. W paliwowym koncernie będzie odpowiadał za sprawy korporacyjne.

Rada nadzorcza grupy Lotos powołała Jarosława Wittstocka do składu zarządu dziesiątej wspólnej kadencji na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych - podała spółka. To efekt postępowania kwalifikacyjnego, które rozpoczęło się 31 sierpnia.

Za czasów PiS Jarosław Wittstock już kilkukrotnie zmieniał miejsce pracy. Za każdym razem w ramach instytucji kontrolowanych przez państwo. Do Lotosu trafił z zarządu Energi Obrót, a wcześniej sprawował funkcję dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na pomorzu.

Czytaj więcej: Grupa Lotos może zastąpić projekt Yme inną inwestycją w Norwegii

Na początku 2016 roku na dyrektora agencji mianował go ówczesny szef ARiMR Daniel Obajtek, który później trafił do Energi, ciągnąc za sobą Wittstocka. Do energetycznej spółki trafił w marcu 2017.

Jaki o Obajtku: kreatywny, pracowity. "Już to udowodnił"


Przed przejęciem władzy przez PiS Jarosław Wittstock pracował m.in. w bankach i spółkach leasingowych. Kierował także Spółdzielnią Mleczarską "Maćkowy".

W Lotosie będzie wiceprezesem do spraw korporacyjnych. Do jego zadań będzie należeć m.in. nadzór i koordynacja funkcjonowania spółki w zakresie polityki informacyjnej i komunikacji korporacyjnej.

Czytaj więcej: Orlen wchłania Lotos, BP się burzy

Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. W rękach państwa jest ponad połowa udziałów spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

lotos, kadry, arimr, energa, lts, jarosław wittstock
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Patryjota.
2018-09-12 15:16
jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o pieniądze. Już tam pisowscy złodzieje o swoich nie zapomną.. żenujący spektalk
ghyjum
2018-09-12 07:15
przeciez koryto im sie nalezy...prawda becia
Andrzej
2018-09-11 20:40
Dojna zmiana w akcji
Pokaż wszystkie komentarze (12)