Notowania

kadry
11-09-2018 (09:25)

Lotos ma nowego wiceprezesa. Transfer z Energi

Karuzela stanowisk w spółkach Skarbu Państwa trwa. Z Energi do Lotosu przeszedł Jarosław Wittstock. W paliwowym koncernie będzie odpowiadał za sprawy korporacyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tytus Żmijewski)
Jarosław Wittstock przed Lotosem był w zarządze Energi.

Rada nadzorcza grupy Lotos powołała Jarosława Wittstocka do składu zarządu dziesiątej wspólnej kadencji na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych - podała spółka. To efekt postępowania kwalifikacyjnego, które rozpoczęło się 31 sierpnia.

Za czasów PiS Jarosław Wittstock już kilkukrotnie zmieniał miejsce pracy. Za każdym razem w ramach instytucji kontrolowanych przez państwo. Do Lotosu trafił z zarządu Energi Obrót, a wcześniej sprawował funkcję dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na pomorzu.

Na początku 2016 roku na dyrektora agencji mianował go ówczesny szef ARiMR Daniel Obajtek, który później trafił do Energi, ciągnąc za sobą Wittstocka. Do energetycznej spółki trafił w marcu 2017.

Jaki o Obajtku: kreatywny, pracowity. "Już to udowodnił"

Przed przejęciem władzy przez PiS Jarosław Wittstock pracował m.in. w bankach i spółkach leasingowych. Kierował także Spółdzielnią Mleczarską "Maćkowy".

W Lotosie będzie wiceprezesem do spraw korporacyjnych. Do jego zadań będzie należeć m.in. nadzór i koordynacja funkcjonowania spółki w zakresie polityki informacyjnej i komunikacji korporacyjnej.

Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. W rękach państwa jest ponad połowa udziałów spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kadry, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2018

bo jak nie to kapadostał już nagrodę?

11-09-2018

NormalZobaczycie co będzie się działo gdy PiS przegra wybory.Zanim ich wywalą to dostaną takie kontrakty, że nie będzie ich się opłacać zwalniać.Kosmiczne … Czytaj całość

11-09-2018

ChrisNo i następny wziął odprawę. DOJNA ZMIANA.

Rozwiń komentarze (12)

Wybrane dla Ciebie