Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
22.05.2015 16:19

Kerdos podpisał umowę z grupą Auchan

Prezes Kamil Kliniewski komentuje przebieg negocjacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe P&L)

Po miesiącu od podpisania listu intencyjnego o planowanej współpracy franczyzowej z Carrefour, luksemburskie Meng Drogerie+ zawarły podobną umowę z Grupą Auchan, poinformował prezes polskiej spółki Kerdos Kamil Kliniewski.

- Największe światowe sieci zabiegają o współpracę z nami, doceniając lokalizacje drogerii Meng i możliwości ich biznesowego wykorzystania. To dla nas bardzo komfortowa sytuacja. Negocjacje trwają - powiedział Kliniewski, cytowany w komunikacie.

Meng Drogerie+, jedyna sieć drogerii w Luksemburgu przejmowana przez Grupę Kerdos, podpisała list intencyjny z Sodipar Simplified Joint Stock Company (Grupa Auchan). Dotyczy on rozpoczęcia działalności Meng Drogerie+ jako franczyzobiorcy sklepów A 2 PAS, podano w informacji.

Przed miesiącem drugą stroną podobnego listu intencyjnego był Carrefour Belgium Retail Association (Carrefour to największa na świecie sieć handlu detalicznego asortymentem spożywczym, sieć franczyzowa to Carrefour Express). Negocjacje finalnej umowy z Grupą Auchan powinny zakończyć się do końca czerwca, natomiast ustalenia z Carrefour mówiły maksymalne w sierpniu.

- Otwieramy drugą 'nogę' biznesową. Zamierzamy umacniać się na pozycji lidera tamtejszego rynku drogeryjnego, jak również prowadzić sieć sklepów spożywczych, mając za partnera wiodącą globalną sieć handlu detalicznego tym asortymentem - dodał prezes Kerdos.

Na bogatym rynku luksemburskim Meng Drogerie+ posiadają 24 atrakcyjne lokalizacje (dworce, pasaże, galerie handlowe, główne ulice) funkcjonujących drogerii, których duże powierzchnie (nawet 650 m2) pozwalają na umiejscowienie tam również formatu supermarketu spożywczego.

- Na tej samej procentowej bazie kosztowej zamierzamy rozwinąć dwa, a nawet trzy razy większy biznes niż początkowo zakładaliśmy. Zarobimy na sprzedaży nowego asortymentu pod szyldem naszego partnera, znacznie obniżymy koszty wynajmu powierzchni dla samych drogerii, a jednocześnie nie poniesiemy kosztów inwestycji. Co ważne, za partnera będziemy mieć podmiot ze sprawdzonym know-how, dostępem do towarów w bardzo atrakcyjnych cenach i niezwykle sprawną logistyką - zapowiedział Kliniewski.

Kerdos Group kontroluje poprzez swoją niemiecką spółkę zależną DC Service 49,78 procent udziałów w Meng Drogerie+. Trwające negocjacje zmierzają do zakupu kolejnych udziałów w najbliższym czasie.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą. Jest operatorem sieci Dayli w Polsce oraz Meng w Luksemburgu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: handel detaliczny, krs, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz