Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kęty: Mocny spadek zysku

0
Podziel się

Zysk netto Grupy Kęty, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, spadł w I kwartale tego roku do 2,8 mln zł z 17,2 mln zł rok wcześniej.

Kęty: Mocny spadek zysku
(Marlee/Dreamstime.com)
bEgOiAwl

Zysk netto Grupy Kęty, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, spadł w I kwartale tego roku do 2,8 mln zł z 17,2 mln zł rok wcześniej i był zgodny z prognozą spółki, która szacowała pod koniec marca, że wyniesie on 2-4 mln zł.

Zysk operacyjny spadł do 30,1 mln zł z 33,4 mln zł rok wcześniej. Wynik ten był wyższy niż szacowała firma pod koniec marca. Wówczas spodziewano się, że wyniesie on 24-26 mln zł.

Przychody grupy spadły w okresie styczeń-marzec 2009 r. do 249,6 mln zł z 296,4 mln zł. Tymczasem grupa zapowiadała pod koniec marca, że przychody wyniosą 240-245 mln zł.

bEgOiAwn

Jak poinformowała spółka w komentarzu do raportu, I kwartał przyniósł dalsze pogorszenie koniunktury w obszarze produkcji profili aluminiowych. W powiązaniu ze spadkiem cen aluminium przełożyło się to na ok. 40-proc. spadek sprzedaży w tym segmencie.

Pozostałe segmenty nie odnotowały większych problemów na rynku krajowym. Poziom sprzedaży był, jak podają Kęty, porównywalny z rokiem poprzednim lub nawet wyższy.

Rozczarowały natomiast wyniki eksportu."Za wyjątkiem Segmentu Opakowań Giętkich, gdzie odnotowano znaczący wzrost, pozostałe segmenty osiągnęły znacznie niższe przychody na rynkach zagranicznych" - podano w raporcie.

Zysk operacyjny był tylko o 10 proc. niższy niż rok wcześniej. Jak poinformowały Kęty, tak dobry wynik spółka zawdzięcza znacznej poprawie rentowności w segmencie opakowań giętkich.

bEgOiAwt

Również w segmencie wyrobów wyciskanych, mimo prawie 50-proc. spadku sprzedaży w ciągu ostatnich 18 miesięcy, w wyniku przeprowadzonych działań restrukturyzacyjnych, nadal realizowany jest dodatni wynik na działalności operacyjnej.

Kęty poinformowały, że na niski poziom zysku netto wpływ miała "wycena pozycji bilansowych w walutach obcych oraz ujemny wynik na rozliczonych w I kwartale transakcjach zabezpieczających".

bEgOiAwO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)