Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM nadrabia przestoje. Prezes zapewnia, że zrealizuje plan na ten rok

38
Podziel się:

W pierwszych sześciu miesiącach państwowy gigant wydobył kilkaset ton miedzi.

Marcin Chludziński stoi na czele miedziowego giganta kontrolowanego przez Skarb Państwa.
Marcin Chludziński stoi na czele miedziowego giganta kontrolowanego przez Skarb Państwa. (Lukasz Piecyk/REPORTER/East News)
bEKjVotN

Mimo remontu pieca w Hucie Głogów i przestojów w produkcji, prezes KGHM wierzy, że w całym roku zrealizuje 100 proc. planu. W pierwszych sześciu miesiącach państwowy gigant wydobył kilkaset ton miedzi.

- Piec w Hucie Głogów II pracuje, został oddany wcześniej niż było planowane. Piec w Hucie Głogów I zwiększa wydajność - zapowiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM.

W trakcie prezentacji wyników Chludziński zapewnił, że KGHM będzie mógł spokojnie nadrobić mniejszą produkcję i jest duża szansa na 100 proc. realizacji planów w zakresie miedzi elektrolitycznej, ale też miedzi w koncentracie i srebra w koncentracie.

bEKjVotP

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku doszło do awarii należącego do spółki największego na świecie pieca zawiesinowego do produkcji miedzi. Sama naprawa kosztowała kilka milionów złotych, ale straty z tytułu przestoju były znacznie większe. Szacuje się, że dobowa wielkość produkcji na piecu to około 650 ton miedzi.

Prezes wskazał, że grupa będzie intensyfikować działania, by wykonać budżet również w zakresie planowanych nakładów inwestycyjnych. Docelowo KGHM chce przeznaczyć 2 mld 670 mln zł.

Zobacz także: Rudy miedzi i srebra z dna Atlantyku. "Dziesięć razy więcej niż najlepsza ruda KGHM"

Po pierwszym półroczu produkcja KGHM Polska Miedź wyniosła: 205 tys. ton miedzi w koncentracie (plan na cały rok to 389 tys. ton), 640 tys. ton srebra w koncentracie (plan to 1179 tys. ton), 171 tys. ton miedzi elektrolitycznej z wsadów własnych (plan to 381 tys. ton), 56 tys. ton miedzi elektrolitycznej z wsadów obcych (plan to 113 tys. ton) oraz 478 ton srebra metalicznego (plan to 1166 ton).

bEKjVotV

Sprzedaż zrealizowana przez KGHM Polska Miedź wyniosła: 230 tys. ton miedzi płatnej (plan na cały rok to 506 tys. ton, w tym 22 tys. ton miedzi w koncentracie) oraz 486 ton srebra płatnego (plan to 1208 ton, w tym 78 ton srebra w koncentracie).

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do czwartych pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szeroką gamę projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

bEKjVouq
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(38)
uważnie czyta...
3 lata temu
[QUOTE] W pierwszych sześciu miesiącach państwowy gigant wydobył kilkaset ton miedzi. [/QUOTE] Sama naprawa kosztowała kilka milionów złotych, ale straty z tytułu przestoju były znacznie większe. Szacuje się, że dobowa wielkość produkcji na piecu to około 650 ton miedzi.
rex107
3 lata temu
Jak Money moze publikowac takie niechlune i nieprawdziwe informacje .W samym nagłówkBo pózniej pisza ze wykonali plan u tłustym drukiem podaja ze w pierwszym półroczu wyprodukowali kilkaset ton miedzi /błąd/.Bład po pózniej piszą ze wykonali 205tys ton .Nastepnie pisza ze plan wydobycia srebra w koncentracie 1179 tys ton/ bład /to daje 1.179 .000ton srebra .Tym srebrem spłacilibysmy dług publiczny.Tylko pomylono jednostki dodajac tys. a ma byc 1179 to to plan .Tak samo pomylono wyniki wykonania koncentratu srebra za I polrocze podając 640tys ton .Błąd goni bład niechluje dane .Wstyd panie Słomski .Pewnie cezor strony Money tych moich uwag nie opublikuje
veto
3 lata temu
A co z tego ma przeciętny Polak ?
bEKjVour
..I..
3 lata temu
kg Ag a nie ton Ag!
xxx
3 lata temu
Miedzi się nie wydobywa (tylko jej rudę ). A kilkaset ton to w kilka godzin. Dwa błędy w jednym nagłówku!
...
Następna strona