Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
08.04.2015 16:34

KGHM zapłaci Mostostalowi 13 mln zł więcej

Łączna wartość zleceń otrzymanych od KGHM w ramach umowy ramowej wzrosła do 98,9 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Herbert Wirth, prezes KGHM

KGHM Polska Miedź ponownie zwiększył wartość umowy ramowej z Mostostalem Zabrze na prace w Hucie Miedzi Głogów I, o 13,1 mln zł netto do 98,9 mln zł netto, podał Mostostal.

"Zakres prac aneksu obejmuje wykonanie instalacji technologicznych, uziemiających, odgromowych rurociągów przesyłowych oraz orurowania Magazynu Paliw. Szacunkowa wartość za rozszerzony zakres prac wynosi 13.100.503,52 zł netto" - czytamy w komunikacie.

Łączna wartość zleceń otrzymanych od KGHM w ramach umowy ramowej wzrosła do 98,9 mln zł netto, podano również.

W ubiegłym tygodniu KGHM zwiększył wartość umowy o 15,73 mln zł netto, rozszerzając jej zakres o wykonanie estakad (fundamenty i konstrukcje ) oraz wykonanie przekładek sieci.

W maju 2013 r. Mostostal Zabrze-Holding podpisał z KGHM Polska Miedź umowę ramową na zabudowę pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów. Minimalna wartość robót wynosiła 50 mln zł netto, podano wtedy.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz