Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Klienci Kruka mogą już spłacać zobowiązania w kioskach Ruchu

Klienci Kruka mogą już spłacać zobowiązania w kioskach Ruchu

Piotr Krupa, prezes Kruk S.A. Fot. Kruk
Piotr Krupa, prezes Kruk S.A.

Klienci Kruka, mający zobowiązania wobec spółki oraz funduszu Prokura, należącego do Grupy, mogą spłacać swoje należności w punktach Ruchu od stycznia 2016 roku, poinformował prezes Kruka Piotr Krupa.

- To bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla osób starszych, które nie korzystają z bankowości internetowej. Wystarczy udać się do punktu Ruchu blisko domu i przy okazji kupowania np. ulubionej gazety uregulować swoje zobowiązania - wygodnie i bez kolejek - powiedział Krupa, cytowany w komunikacie.

Ruch umożliwia wpłaty klientom Kruka w ponad 2000 punktów na terenie całego kraju, w tym w mniejszych miejscowościach. Koszt za dokonanie przelewu wynosi 1,5 zł.

- Rozpoczęcie współpracy z Krukiem jest kolejnym etapem rozszerzania funkcjonalności naszych kiosków. Z tradycyjnego punktu z gazetami i papierosami nasza sieć zmienia się w nowoczesne kioski, w których nasi klienci mogą jednocześnie zrobić drobne zakupy oraz skorzystać z wielu podstawowych usług - powiedział wiceprezes Ruchu Dariusz Stolarczyk.

Kruk SA jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Spółka jest częścią grupy kapitałowej Kruk, do której w Polsce należą również m.in.: Kancelaria Prawna Raven Krupa & Stańko spółka komandytowa, Rejestr Dłużników ERIF BIG oraz Kruk Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, a także fundusz sekurytyzacyjny Prokura NS FIZ. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 roku.

finanse, bankowość, rch, kru
ISB
Czytaj także
Polecane galerie