Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kłopoty spółki Hawe. Firma uznała te roszczenia za bezzasadne

0
Podziel się:

Wniesione pozwy i zabezpieczenia roszczeń majątkowych dotyczą realizacji robót na tzw. Etapie Budowy projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie".

Kłopoty spółki Hawe. Firma uznała te roszczenia za bezzasadne

Hawe oraz Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe sp. z o.o. (ORSS) uznają, że pozwy i roszczenia majątkowe spółki TP Teltech, Alcatel, a także województwa podkarpackiego dotyczące dotyczą realizacji robót na tzw. Etapie Budowy projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie" są bezzasadne wobec czego ORSS podejmie adekwatne środki prawne mające na celu uchylenie postanowień.

Sąd postanowił udzielić zabezpieczenia roszczenia Województwa Podkarpackiego wobec firmy Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe sp. z o.o. (ORSS) o zapłatę kwoty w łącznej wysokości 95 470 266,04 zł, co do których województwo podkarpackie zostało zwolnione ze świadczenia na podstawie umowy z 26 września 2013 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym dotyczącej realizacji projektu 'Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie' zawartej pomiędzy ORSS a Województwem Podkarpackim poprzez zajęcie wierzytelności z rachunków bankowych ORSS do łącznej wysokości 95 470 266,04 zł i złożyć ww. kwotę na rachunek depozytowy Ministra Finansów.

Sąd postanowił także wyznaczyć województwu podkarpackiemu termin dwóch tygodni do wniesienia pozwu przeciwko ORSS o zapłatę na rzecz Alcatel, TP Teltech i Expando sp. z o.o. z siedzibą w Trzeszczynie roszczeń, co do których Województwo Podkarpackie zostało zwolnione ze świadczenia na podstawie Umowy PPP - pod rygorem upadku zabezpieczenia.

Podmiot zależny Hawe - Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe sp. z o.o. z (ORSS) poinformował, że otrzymał pozew wniesiony przez TP Teltech sp. z o.o. o zapłatę przez ORSS na rzecz TP Teltech należności głównej w wysokości 29 328 530,04 zł wraz z odsetkami do dnia zapłaty, nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z pozwu wniesionego przez Alcatel-Lucent Polska sp. z o.o. dotyczący zapłaty przez ORSS na rzez Alcatel kwoty 62 451 776,41 zł wraz z odsetkami ustawowymi od 28 stycznia 2016 oraz postanowienie sądu o zabezpieczeniu roszczeń majątkowych województwa podkarpackiego.

Wniesione pozwy i zabezpieczenia roszczeń majątkowych dotyczą realizacji robót na tzw. Etapie Budowy projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podkarpackie".

"W ocenie emitenta oraz ORSS, ww postanowienia i roszczenia są bezzasadne, wobec czego ORSS podejmie adekwatne środki prawne mające na celu uchylenie postanowień" - czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

telekomunikacja
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)