Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF zażądała zawieszenia 3 spółek z GPW. Powód?

0
Podziel się:

Mediatel, Petrolinvest i Hawe nie opublikowały na czas raportów finansowych.

KNF zażądała zawieszenia 3 spółek z GPW. Powód?
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Handel akcjami spółek Mediatel, Petrolinvest i Hawe został zawieszony. Wniosek w tej sprawie do warszawskiej giełdy wysłała Komisja Nadzoru Finansowego. Wszystko przez brak publikacji sprawozdań finansowych.

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółek Mediatel, Petrolinvest i Hawe.

Powodem wniosku jest "nieprzekazanie przez spółki do publicznej wiadomości raportów kwartalnych za ostatni kwartał 2015 roku w terminie określonym przepisami prawa oraz raportów rocznych za 2015 rok w terminie 80 dni od daty zakończenia roku obrotowego" - czytamy w komunikacie.

KNF chce, aby zawieszenie obowiązywało do 15 kwietnia włącznie w przypadku Mediatela, do 8 kwietnia w przypadku Petrolinvestu i do 22 kwietnia dla Hawe.

We wtorek o godzinie 12:50 handel akcjami wszystkich trzech wymienionych spółek był już wstrzymany. Kurs Mediatelu wynosi 1,1 zł, Petrolinvestu 0,28 zł, a Hawe 0,66 zł.

Notowania akcji spółek na przestrzeni ostatniego półrocza

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Do grupy należy Mediatel.

Z kolei Petrolinvest koncentruje się na handlu gazem płynnym i ropą naftową. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)