Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kofola sfinalizowała przejęcie słoweńskiej Radenskiej

0
Podziel się:

Proces przejęcia udziałów trwał półtorej roku.

Kofola sfinalizowała przejęcie słoweńskiej Radenskiej
(PAP/ITAR-TASS)

Kofola kupiła 87,16 proc. udziałów i oczekuje na finalizację nabycia dalszych 6,82 proc. udziałów w słoweńskiej spółce Radenska w ciągu najbliższych dni, po czym zostanie ogłoszona obowiązkowa oferta publiczna na zakup pozostałych akcji Radenskiej, podała spółka.

W związku z akwizycją zgromadzenie akcjonariuszy Radenska powołało: Jannisa Samarasa - dyrektora generalnego grupy Kofola, Rene Musilę - dyrektora operacyjnego, Tomáša Jendřejeka - dyrektora zakupów oraz Daniela Buryša - dyrektora finansowego grupy Kofola jako nowych członków rady nadzorczej.

Według spółki, powołanie nowych członków rady nadzorczej stanowiło ostatni etap procedury związanej z akwizycją Radenskiej.

- Cieszymy się, że po półtorej roku zakończyliśmy proces zakupu spółki Radenska. Od teraz będziemy skupiać się na naszych wspólnych zadaniach, które mają na celu wynieść Radenską na czołową pozycję na wszystkich rynkach w regionie. Jesteśmy pewni, że wysoko zmotywowani pracownicy spółki poradzą sobie z wykorzystaniem ogromnego potencjału marki wody mineralnej Radenska - mówi dyrektor generalny grupy Kofola Jannis Samaras, cytowany w komunikacie.

Notowania Kofola - 1 tydzień

Spółka Radenska d.d. to wiodący producent wód mineralnych i źródlanych w Słowenii, zaznaczający swoją obecność i zwiększający udziały rynkowe na rynkach regionu Adriatyku, założona w 1869 roku.

Działalność grupy Kofola S.A. koncentruje się na produkcji napojów w pięciu segmentach branżowych: napoje gazowane, napoje niegazowane, wody mineralne, syropy oraz napoje niskoalkoholowe.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)