Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejna spadkowa sesja na Wall Street

0
Podziel się:

Mimo starań kupujących żaden z indeksów nie zakończył wczorajszych notowań nad kreską.

Kolejna spadkowa sesja na Wall Street
(PAP/EPA)

Mimo że przez większość wczorajszej sesji na amerykańskiej giełdzie dominowali kupujący, to nie udało im się odrobić strat z otwarcia notowań, spowodowanych słabymi danymi z gospodarki.

Wczoraj traciły wszystkie indeksy nowojorskiego parkietu. Najmocniej przeceniony został technologiczny Nasdaq, którego kurs obniżył się o ponad 0,8 procent. Nieco lepiej wypadły DJIA i S&P500, które straciły po około 0,5 procent.

Choć cała czwartkowa sesja wyglądała jakby kupujący za wszelką cenę próbowali odreagować choć część przedwczorajszych spadków, to im się to nie udało. Zbyt mocno ciążyło wyraźnie spadkowe otwarcie notowań spowodowane słabymi danymi ze światowej gospodarki.

Wszystkie gorsze od prognoz wiadomości zostały zaprezentowane jeszcze przed rozpoczęciem sesji. Pierwsza była Europa. Produkcja przemysłowa w strefie euro w czerwcu zamiast oczekiwanego przez rynek, 0,7-proc. wzrostu spadła o 0,1 proc., a gospodarka Grecji w drugim kwartale tego roku skurczyła się w ujęciu kwartalnym o 1,5 proc., choć prognozowano, że spadek wyniesie 1,1 procent.

Słabsze od prognoz dane napłynęły także z samych Stanów Zjednoczonych. Większa od oczekiwań okazała się liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W ubiegłym tygodniu sięgnęła 484 tysięcy, choć rynek spodziewał się liczby o 20 tys. mniejszej. Gorsza od prognoz analityków okazała się także dynamika wzrostu cen importu.

Wręcz niespotykaną w indeksie największych spółek (DJIA) skalę przeceny odnotowała Cisco. Mimo, że zysk netto w przeliczeniu na akcję największego na świecie producenta komputerowych akcesoriów sieciowych okazał się o 1 centa wyższy od prognoz analityków, to papiery spółki zostały przecenione o niemal 10 procent. Inwestorów zapewne rozczarował nie zysk w tym kwartale, a prognozy na kolejny. Cisco spodziewa się w nim przychodów pomiędzy 10,6, a 10,8 mld dolarów, zaś rynek oczekiwał 11 miliardów.

Niemal 2-proc. spadki odnotowały American Express i Caterpillar. Na drugim biegunie w DJIA znalazły się natomiast Verizon (+2,6 proc.), Travelers Companies (+1,4 proc.) oraz Pfizer (+1,3 proc.). Żadna inna spółka nie zanotowała wzrostu większego niż 1 procent.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)