Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne rekordy na Wall Street. Giełdowe spółki pozytywnie zaskakują

0
Podziel się

Zobacz, jaki przebieg miała środowa sesja.

Kolejne rekordy na Wall Street. Giełdowe spółki pozytywnie zaskakują
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bEpSoNhN

Środowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła dalsze wzrosty i kolejne rekordowe wartości indeksów S&P500 i Dow Jones. Notowaniom akcji pomagały lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek.

Kurs indeksu Dow Jones Industrial Average na koniec dnia wzrósł o 0,19 proc. do 18595 pkt. To siódma z rzędu rekordowa sesja w jego przypadku. Jednocześnie S&P500 zyskał 0,43 proc. i ma wartość 2173 pkt. Nasdaq za to wzrósł o 1,06 proc. do 5089 pkt.

Przebieg środowej sesji na amerykańskiej giełdzie

bEpSoNhP

O ponad 6 proc. zwyżkowały notowania Microsoftu po publikacji lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych. Zysk netto na akcję spółki w minionym kwartale wyniósł 69 centów wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 58 centów. Wyższe od prognoz okazały się też kwartalne przychody Microsoftu. Sprzedaż wyniosła 22,64 mld dolarów wobec szacowanych 22,15 mld.

Rósł również kurs banku Morgan Stanley po tym, jak zaraportował lepszy od oczekiwań raport kwartalny. Morgan Stanley dołączył tym samym do Goldman Sachs, JPMorgan, Citigroup oraz Bank of America, które wcześniej również pozytywnie zaskakiwały dokonaniami w drugim kwartale.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu S&P500, które pokazały swoje wyniki za drugi kwartał, 64 proc. pobiło oczekiwania na poziomie zysku netto - wskazują szacunki agencji Reuters.

bEpSoNiq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)