Notowania

kom
20.10.2014 13:42

Komputronik ma ugodę z Clean & Carbon Energy

Źródłem sporów pomiędzy CCE a Komputronikiem jest umowa inwestycyjna z 24 lipca 2010 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik)
Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika

Komputronik, który w poniedziałek poinformował o ugodzie z Clean & Carbon Energy (CCE) kończącej spór między firmami, podpisał umowę z nowym zarządem tej spółki - poinformował prezes Komputronika Wojciech Buczkowski.

_ - Podpisaliśmy umowę z nowym zarządem Cean&Carbon, reprezentowanym przez Pana Bartosza Tatka _ - powiedział Buczkowski.

Komputronik na NWZ w dniu 10 października wymienił radę nadzorczą CCE. Rada nadzorcza w nowym składzie odwołała zarząd spółki i powołała Bartosza Tatka na funkcję prezesa. Walne odbyło się w busie przed siedzibą CCE w Koszewku. CCE w opublikowanym raporcie poinformowało, że walne 10 października nie odbyło się, gdyż zostało wcześniej przełożone na inny termin, a tym samym nie doszło do zmian w radzie nadzorczej i w rezultacie w zarządzie. CCE poinformowało też, że działania te traktuje jako próbę wrogiego przejęcia.

W Krajowym Rejestrze sądowym jako prezes CCE obecnie nadal wpisany jest Jan Redełkiewicz. W ocenie Buczkowskiego, mimo to umowa jest skuteczna.

_ - Chciałem zwrócić uwagę, że ugoda została podpisana w postaci aktu notarialnego. Notariusz, żeby dopuścić kogokolwiek do aktu musi sprawdzić bez najmniejszej wątpliwości kto jest uprawniony do reprezentowania spółki, tym bardziej, że jest to akt notarialny, który przenosi także własność nieruchomości _ - powiedział.

_ - Zostało to drobiazgowo sprawdzone i zajęło wiele dni, bo ugoda został ustalona już we wtorek. Nie mamy wątpliwości, że umowa jest skuteczna. Do wszystkich sądów zostały już złożone wnioski o zmiany wpisów w księgach wieczystych _ - dodał.

Poinformował też, że we wtorek został złożony wniosek o wpisanie zmian we władzach CCE do KRS. - _ KRS poinformował, że w związku z faktem, że jest to spółka publiczna, to przyspieszy działanie i powinien dokonać zmian w ciągu kilku dni _ - powiedział.

Komputronik poinformował w poniedziałek, że zawarł z CCE ugodę kończącą spór między spółkami, a celem ugody jest definitywne zakończenie wszystkich sporów majątkowych toczących się między stronami, a także ochrona interesu akcjonariuszy CCE poprzez zapewnienie spółce środków finansowych niezbędnych do jej funkcjonowania.

Źródłem sporów pomiędzy CCE a Komputronikiem jest umowa inwestycyjna z 24 lipca 2010 r. oraz sprawy o zapłatę weksli wystawionych przez CCE, które Komputronik nabył od instytucji finansowej w marcu 2011 roku.

Tagi: kom, cce, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz