Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopex nie rezygnuje z rynku rosyjskiego

0
Podziel się:

Podpisane porozumienie to odpowiedź na politykę rosyjskich władz, które dążą do ograniczenia importu maszyn górniczych.

Józef Wolski, prezes spółki Kopex
Józef Wolski, prezes spółki Kopex (mat. pras.)
bEDYKHfV

Kopex podpisał porozumienie o współpracy z Jurgińskimi Zakładami Budowy Maszyn (JurMasz). Oba podmioty chcą wspólnie produkować i oferować maszyny i urządzenia górnicze na rynku rosyjskim. Podpisane porozumienie to odpowiedź na politykę rosyjskich władz, które dążą do ograniczenia importu maszyn górniczych.

"Podpisane porozumienie określa ramy współpracy. Jej szczegóły zostaną opisane w odrębnej umowie. Już teraz jednak strony pracują nad strategią współpracy. Będzie ona obejmowała warunki, na jakich Grupa Kopex będzie dostarczała maszyny górnicze i gotowe komponenty do Zakładów w Jurdze, a także szczegóły dotyczące transferu niektórych technologii" - czytamy w komunikacie.

- Na mocy podpisanej umowy będziemy wspólnie oferować na rynku rosyjskim nasze maszyny i urządzenia. W Rosji będziemy produkować niektóre elementy, z tego kraju będą też pochodziły niektóre części. Najważniejsze komponenty będą jednak powstawały w zakładach Grupy Kopex w Polsce - powiedział prezes Grupy Kopex Józef Wolski, cytowany w komunikacie.

bEDYKHfX

Podpisane porozumienie to odpowiedź na politykę rosyjskich władz, które dążą do ograniczenia importu maszyn górniczych.

- To normalne, że władze strzegą własnego rynku. Ulokowanie części produkcji w Rosji nie tylko da nam możliwość oferowania na rynku rosyjskim wyprodukowanego na miejscu produktu, obniży również koszty pracy i transportu - ocenił Wolski.

W latach 2015-2017 górnictwo rosyjskie ma zaplanowane znaczne zwiększenie wydatków na maszyny i urządzenia. W 2015 roku Grupa Kopex podpisała na rynku rosyjskim już sześć kontraktów o łącznej wartości ok. 150 mln zł.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2014 roku spółka odnotowała 1,43 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bEDYKHgy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)