Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopex widzi swoją szansę w energetyce

0
Podziel się:

- Grupa Kopex wraz z grupą Mostostal Zabrze ma szereg kompetencji w sektorze energetyki - powiedział prezes spółki.

Józef Wolski, prezes Kopex
Józef Wolski, prezes Kopex
bEUWDiyd

Kopex chce pozyskiwać kontrakty w energetyce i w tym celu planuje współpracę m.in. z Rafako i Mostostalem Zabrze - poinformował prezes Kopeksu Józef Wolski. Dodał, że grupa zamierza rozpocząć produkcję komponentów wykorzystywanych w budownictwie kolejowym.

_ - Grupa Kopex wraz z grupą Mostostal Zabrze ma szereg kompetencji w sektorze energetyki _ - powiedział Wolski.

Właścicielem większościowego pakietu akcji w Kopeksie i Mostostalu Zabrze jest Krzysztof Jędrzejewski. _ - Kopex może wykonywać prace w zakresie nawęglania i odżużlania w energetyce _ - powiedział Wolski.

bEUWDiyf

Prezes poinformował, że Kopex podpisał umowy o współpracy z Rafako i Energoprojektem Katowice.

_ - Planujemy także dokonać akwizycji firm, które poszerzą nasze kompetencje w zakresie energetyki _ - powiedział, odmawiając podania informacji, jaką kwotę spółka zamierza na ten cel przeznaczyć.

Prezes wyjaśnił, że choć marże w energetyce nie są wysokie, to dywersyfikacja działalności pozwoli na przeniesienie miejsc pracy do tego segmentu. Dodał, że liczy na pierwsze kontrakty w tym roku, m.in. związane z nawęglaniem w Elektrowni Jaworzno, a także w elektrociepłowniach.

Kopex prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie rozpoczęcia działalności w segmencie budownictwa infrastruktury kolejowej. Z wypowiedzi prezesa wynika, że grupa wraz z partnerem zagranicznym chce produkować wyroby w technologii strunobetonowej, wykorzystywanej m.in. w podkładach kolejowych.

bEUWDiyl

_ - Przygotowujemy konkretne lokalizacje. Będą to prawdopodobnie trzy linie produkcyjne, niekoniecznie wyłącznie w kraju _ - powiedział.

_ - W kwietniu tego roku wraz z inwestorem zagranicznym powołamy spółkę do tego celu. Myślę, że będziemy jednym ze znaczących graczy w infrastrukturze kolejowej, szczególnie jeśli chodzi o technologię strunobetonową _ - dodał.

Kopex chce rozwijać spółkę Miilux Poland, która prowadzi produkcję blach trudnościeralnych. _ - Docelowo chcemy robić ok. 15 tys. ton blach trudnościeralnych rocznie. Planowany wolumen produkcji na rok 2015 wynosi 5-6 tys. ton _ - powiedział prezes.

_ - Widzimy jednak, że głównym celem spółki będzie produkcja komponentów do blach trudnościeralnych. Rośnie liczba zamówień i zapytań o elementy z blachy trudnościeralnej z górnictwa, m.in. z KGHM, a także rolnictwa _ - dodał.

bEUWDiyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)