Notowania

górnictwo
17.11.2017 14:50

Koszt dostosowania instalacji JSW Koks do konkluzji BAT wyniesie 65 mln zł

Całkowity koszt dostosowania instalacji JSW Koks z grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do konkluzji BAT, obejmujący również przygotowania do przyszłych inwestycji wyniesie około 65 mln zł, poinformował prezes Janusz Adamczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Koksownie JSW Koks otrzymały decyzje o zmianie swoich pozwoleń zintegrowanych, w których odniesiono się do stopnia spełniania wszystkich 35 konkluzji BAT, jakie obowiązują instalacje koksownicze. Koksownie Jadwiga i Radlin posiadają zgodność z 33. konkluzjami BAT, w tym Koksowni Przyjaźń udzielono trzech odstępstw do czasu realizacji zakładanych inwestycji. Dla Koksowni Dębieńsko termin obowiązywania pozwolenia ustalono na 4 września 2018 r. Koksownie Jadwiga, Przyjaźń i Radlin zobowiązano do wykonania dwóch brakujących pomiarów i przedstawienia ich wyników. Spełnienie dwóch pozostałych konkluzji BAT wiązać się będzie z inwestycją w wieżę gaszenia w Koksowni Jadwiga. Poza tym spółka nie przewiduje problemów w tym ostatnim etapie oceny zgodności z konkluzjami" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

W obecnej sytuacji Koksownia Jadwiga spełnia wymagania emisyjne, jednakże w przypadku zmiany rodzaju produkowanego koksu, wymagana będzie budowa odsiarczalni gazu koksowniczego, dodał.

BAT to standard służący określaniu wielkości emisji zanieczyszczeń dla większych zakładów przemysłowych w UE.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz