Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
10.11.2017 10:47

Kowalczyk: Obowiązywanie ograniczeń dot. handlu w niedziele od 1 I mało realne

Podziel się
Dodaj komentarz

Wejście w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele z dniem 1 stycznia 2018 r., jak zakłada projekt, jest już mało prawdopodobne, uważa szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

"Jeśli na następnym posiedzeniu będzie uchwalony ten projekt przez Sejm, to jakaś mała szansa jest, ale kalendarz legislacyjny już stawia bardzo mocno pod znakiem zapytania termin wejścia w życie 1 stycznia 2018 r. Bo jeśliby Senat wniósł poprawki, to ustawa wraca do Sejmu, podpis prezydenta - każdy ma swój czas" - powiedział Kowalczyk w wywiadzie dla Programu Trzeciego Polskiego Radia.

"W tym momencie 1 stycznia jest mało prawdopodobny" - podkreślił.

Dodał, że osobiście wolałby, żeby wszystkie niedziele były wolne, a nie dwie w miesiącu, ale zaznaczył, że jest "jednym z 237 posłów koalicji".

Media podały wcześniej, że drugie czytanie projektu ustawy zostało zdjęte z porządku obrad Sejmu po tym, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) stwierdziło, że przepisy dotyczące ograniczenia e-handlu mają charakter transgraniczny, stąd też projekt wymaga notyfikowania w Komisji Europejskiej.

Jak wynika z projektu przedstawionego po posiedzeniach sejmowej podkomisji stałej, proponowany w obywatelskim projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele zakaz nie będzie obowiązywał w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia, niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy oraz w drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca kalendarzowego.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz