Notowania

górnictwo
03.01.2017 11:38

Kowalczyk: Zmiana nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa bez zmian w ich zarządach

Podziel się
Dodaj komentarz

Zmiana ministra nadzorującego KGHM Polska Miedź i Grupę Azoty nie będzie wiązać się ze zmianami w zarządzie, poinformował przewodniczący Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

"Jeśli chodzi o personalne decyzje, to one były konsultowane ze wszystkimi ministrami potencjalnie nadzorującymi. Nie będzie występowała zmiana prezesów" - powiedział Kowalczyk podczas konferencji prasowej, zapytany o ewentualne zmiany personalne w KGHM i Grupie Azoty.

Rada Ministrów ma dziś przyjąć rozporządzenie, przekazujące nadzór nad spółkami do poszczególnych resortów, zaś likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) potrwa do końca I kw. Odpowiednie ustawy zostały przyjęte przez Sejm w połowie grudnia 2016 r. i weszły w życie 1 stycznia 2017 r.

Zdaniem Kowalczyka, KGHM nie powinien teraz pozbywać się inwestycji w Sierra Gorda. "Sprzedawanie w obecnej chwili byłoby spowodowaniem ogromnych strat" - wskazał minister.

Na początku grudnia 2016 r. Kowalczyk informował, że zarząd KGHM Polska Miedź nie rozważa obecnie dezinwestycji kopalni Sierra Gorda w Chile i zakłada, że aktywo to ma przed sobą "kilka dekad" działalności operacyjnej.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz